Barcelona čelí problémom, pretože investori zvažujú odstúpenie od operácie v hodnote 65 miliónov eur

Čo by sa dalo nazvať veľkou ranou pre FC Barcelona, ​​správa z Esport3 tvrdila, že nemeckí investori, ktorí mali prispieť 65 miliónmi eur získaním 16% podielu v Barça Studios, sa rozhodli od zmluvy odstúpiť.

Peniaze pochádzajúce z financovania mali byť pre klub finančnou vzpruhou, keďže vedenie ich zahrnulo do plánu uskutočniteľnosti s myšlienkou, že o registráciu hráčov sa postarajú, keď prídu financie.

V dôsledku tohto odstúpenia sa prezident klubu Joan Laporta rozhodol vziať veci do vlastných rúk, keďže sa teraz bude snažiť vyriešiť problém zo svojej úrovne.

Treba poznamenať, že tím z Katalánska už minulý rok predal 49% podiel v Barça Studios spoločnostiam Orpheus a Socios.com.

Každá spoločnosť kúpila 24,5% podiel za 100 miliónov eur, ale keďže nedokázali včas zložiť splátku vo výške 30 miliónov eur, Barcelona sa ocitla v nepriaznivej situácii.

To je presne dôvod, prečo sa rozhodli predať 16% podiel nemeckým investorom, zaujímavo tým, že presvedčili Orpheus a Socios.com, aby sa vzdali po 8% svojich podielov.

V rámci následného sledovania španielska publikácia Mundo Deportivo oznámila, že zdroje z Barcelony tieto tvrdenia popreli s tým, že dohoda s nemeckou investičnou skupinou „neprepadla“. Podľa klubových zdrojov je dohoda v procese a prebehne.

Ak však padne, Barcelona by mohla mať veľké problémy, pretože by to mohlo ovplyvniť plány klubu na registráciu nových hráčov ako Ilkay Gundogan, Oriol Romeu a Inigo Martinez, spolu s novými zmluvami niekoľkých hviezd prvého tímu.

Zdroj: barcauniversal.com

Foto: fcbarcelona.com