Barcelona momentálne neuvažuje o návrate Samuela Umtitiho

Odchod 29-ročného Francúzskeho obrancu Samuela Umtitiho bol pre Katalánsky klub FC Barcelonu veľmi výhodný a to z viacerých dôvodov. Nielenže vďaka hosťovaniu Umtitiho sa Barcelone podarilo znížiť mzdový rozpočet, ale taktiež sa jej podarilo podpísať obrancov, ktorí sú aktuálne pre tím v tejto sezóne veľmi kľúčoví.

Čoskoro sa hosťovanie hráča v Talianskej Serie A v Lecce končí a tak nastáva otázka, čo ďalej s Umtitim. Denník Mundo Deportivo uvádza, že Barcelona sa s rozhodnutím veľmi neponáhľa. Zástupcovia tvrdia, že akékoľvek rozhodnutia týkajúce sa budúcnosti stredného obrancu je vyhradené na neskôr.

Technický personál aktuálne sleduje každý jeden pokrok Umtitiho v Talianskom klube Lecce. Aktuálne v Lecce odohral 12 zápasov v lige, kde nazbieral celkovo až 946 minút. Jeho aktuálna zmluva s Katalánskym klubom trvá do roku 2026 a je tu nádej, že klub bude potrebovať stredného obrancu, nuž meno Francúza sa nikde v zozname potencionálnych kandidátov nenachádza.

Denník Mundo Deportivo označuje návrat Umtitiho za “veľmi unáhlený”. Nejde o to, že by v Lecce neodvádzal dobré výsledky. Naopak hráč sa veľmi dobre zotavil a užíva si život v Taliansku. Do konca aktuálnej zmluvy o hosťovaní mu zostavá ešte päť mesiacov a Barcelona to bude rešpektovať.

Zdroj: barcauniversal.com
Foto: twitter.com/Soy Calcio