Barcelona po odchode Depaya čaká na svoju maržu Fair Play, aby mohla naplánovať ďalší krok

Zdieľať:

V piatok popoludní Barcelona potvrdila odchod Memphisa Depaya do Atlética Madrid v hodnote 3 milióny eur plus 1 milión eur v príplatkoch.

Holanďan v tejto sezóne na Camp Nou pod vedením Xaviho Hernandeza bol len malou súčasťou tímu  a keďže mu v lete vypršala zmluva, Katalánci sa rozhodli zaňho inkasovať za celkovú sumu 4 milióny eur a zároveň si zabezpečili opciu na kúpu Yannicka Carrasca.

Teraz, keď je prestup Depaya uzavretý, Barcelona zvažuje svoje ďalšie kroky na januárovom trhu. Ale predtým, ako urobia nejaké kroky, Blaugrana čakajú na odpoveď od La Ligy, aby sa dozvedeli o ich rozpätí Financial Fair Play, uvádza Mundo Deportivo.

Preto pracujú na tom, aby v prebiehajúcom januárovom prestupovom období priviedli aspoň jedného nového hráča, kedže Piqué ukončil kariéru a Depay odchádza do Atletica Madrid.

Zároveň Barça zvažuje aj využitie marže Fair Play, ktorá by sa vytvorila na registráciu zmlúv Gaviho a Ronalda Arauja, ak nebudú schopní podpísať žiadnych nových hráčov.

Čakajú teda na odpoveď z La Ligy a na pochopenie toho, koľko finančných prostriedkov budú mať k dispozícii v januárovom prestupovom období.

Podľa pravidiel La Ligy budú môcť kluby, ktoré prekročia svoj platový limit, reinvestovať iba 40 % svojich príjmov, čo znamená, že Barcelona môže na novú prestupovú operáciu po predaji Depaya použiť iba približne 3,8 milióna eur.

Katalánci však čakajú na oficiálne slovo od La Ligy, skôr ako sa rozhodnú urobiť ďalší krok, či už ide o podpis nového hráča alebo registráciu zmlúv s niektorými zo svojich hráčov.

Zdroj: barcauniversal.com/Michel Durant

Foto: Marca.com