Barcelona uprednostňuje Silvu pred Joaom Felixom, Xavi „miluje“ toho hráča

V posledných dňoch sa veľa hovorilo o Joaovi Felixovi a potenciálnom prestupe do FC Barcelona po tom, čo vyhlásil, že chce vstúpiť do Barcelony.

Barcelona zase obdivuje 23-ročného portugalského reprezentanta, ktorého veľkým fanúšikom je najmä prezident Joan Laporta.

Podľa Rogera Torella z Mundo Deportivo však Felix nie je pre Barcelonu prioritným cieľom, keďže Katalánci sa pevne zameriavajú na maestra v strede poľa Manchestru City Bernarda Silvu.

Tento 28-ročný hráč bol dlhodobým cieľom Barcelony a záujem oň ani trochu nepoľavil. Xavi Silvu ‚miluje‘ a chce, aby 28-ročný hráč vo svojom tíme zlepšil kreatívny profil tímu.

Silva  tiež sníva o prestupe do Barcelony a v klube prevláda pocit, že by sa malo vynaložiť vážne úsilie na získanie tohto superhviezdneho stredopoliara.

Čo sa týka Felixa, Xavi momentálne nevidí miesto pre portugalského reprezentanta vo svojom kádri. Profil 23-ročného hráča nie je niečo, čo by tréner Barcelony chcel mať v tíme práve teraz. Navyše nie je známy svojou defenzívnou prácou – niečo, čo je v Xaviho nastavení nevyhnutnosťou.

Konkurencia zo strany PSG a Saudskej Arábie však veci komplikuje, zatiaľ čo Manchester City sa mu tiež snaží odovzdať novú zmluvu. Prestupu zároveň neprospieva ani finančná situácia v klube.

Bez ohľadu na to sa Barcelona chce pokúsiť získať Silvu. Aby sa tak stalo, bude však potrebný niekoľko dôležitých predajov a iba čas ukáže, či je prevod možný pred zatvorením okna.

Zdroj: barcauniversal.com

Foto: marca.com