Cesc Fàbregas začína svoju trénerskú kariéru

V priebehu včerajšieho dňa z Talianska prichádzali zaujímavé informácie. Podľa Como bývalý stredopoliar Katalánskeho klubu FC Barcelona Cesc Fàbregas bude po prvýkrát viesť seniorský tím ako tréner.

36-ročný Španiel Cesc Fàbregas začiatkom júla oznámil svoj koniec futbalovej kariéry. Predchádzajúcu sezónu strávil v tíme SERIE B Como, kde odohral 17 zápasov a potom sa rozhodol zavesiť svoje kopačky na klinec. To však neznamenalo, že sa rozišiel so svojím súčasným zamestnávateľom. Španiel sa stál trénerom rezervy a mládežníckeho tímu Como. Veľmi rýchlo sa však naskytla príležitosť prevziať prvý tím.

V priebehu včerajšieho dňa Como oznámilo odvolanie trénera Morena Longa, ktorý bol v tíme od septembra 2022. Klubové oznámenie zároveň informovalo, že jeho povinnosti prevezme 36-ročný Cesc Fàbregas a jeho súčasní zamestnanci. Como taktiež dodáva, že hľadanie hlavného trénera začína, ale stojí za zmienku, že Cesc Fabregas bude mať po prvýkrát na starosti seniorský tím.

Foto: twitter/FabrizioRomano