FC Barcelona môže dosiahnuť obrovský míľnik Ligy majstrov, keď porazí Šachtar Doneck

FC Barcelona môže dosiahnuť obrovský míľnik v Lige majstrov, keď v stredu porazí Šachtar Doneck na štadióne Montjuic.

Výhra nad Šachtarom totiž zabezpečí Blaugrana 200. víťazstvo medzi Európskym pohárom a jeho novodobým nástupcom Ligou majstrov.

Doposiaľ majú na konte 199 víťazstiev – z toho 26 v starom formáte súťaže, kde odohrali 46 zápasov a 173 v Lige majstrov, kde vybehli v 295 zápasoch, celkovo 341.

Barca prvýkrát debutovala v Európe 3. septembra 1959, kde hrala proti miestnemu tímu CDNA Sofia v Bulharsku.

Keďže zápas skončil remízou 2:2, na svoj prvý triumf v kontinentálnej súťaži, keď zdolali Bulharov 6:2, si na postup do ďalšieho kola museli počkať do 23. dňa toho mesiaca.

V tomto vydaní však nedokázali ísť až na doraz, a v semifinále ich vyradili zatrpknutí súperi Real Madrid.

Ako vieme, Barca musela trpezlivo čakať až do roku 1992, aby prvýkrát dobyla Európu, keď sa turnaj už zmenil na Ligu majstrov.

Z priameho kopu Ronalda Koemana, ktorý ukončil sny Sampdorie vo Wembley, nasledovali triumfy v rokoch 2006, 2009, 2011, 2015.

Zdroj: forbes.com

Foto: sbnation.com