Julian Araujo na hosťovanie do Las Palmas

Mladík Barcelony Julian Araujo podpísal s UD Las Palmas zmluvu na celoročné hosťovanie, oficiálne potvrdil klub La Ligy.

“Julián Araujo prichádza k Yellows, aby posilnil pravé krídlo po zmluve o hosťovaný s jeho súčasným klubom FC Barcelona do 30. júna 2024,” uvádza sa v oficiálnom vyhlásení.

Araujo sa upísal Barçe už v januári, ale neodohral za klub ani jeden zápas, pretože jeho prestup neschválila FIFA.

Jediný zápas mexického reprezentanta za klub prišiel v posezónnom prípravnom zápase proti Vissel Kobe.

Vzhľadom na to, že Barcelona sa toto leto snaží získať nového pravého obrancu a vzhľadom na prítomnosť Sergiho Roberta a Julesa Koundeho v poradí pred ním, Araujo by v nadchádzajúcej sezóne veľa nehral.

Mexický reprezentant sa po angažmáne v Zlatom pohári v USA nepripojil k zvyšku barcelonského kádra. A keďže sa nedávno vrátil do Španielska, dnes dokončil svoj prestup do Las Palmas.

Zdroj: barcauniversal.com

Foto: barcaresidencyacademyusa.com