Mundo Deportivo: Gavi môže tento týždeň predĺžiť zmluvu s Barcelonou

17-ročný záložník Gavi tento piatok konečne dovŕši 18 rokov a bude môcť oficiálne predĺžiť zmluvu s Katalánskym klubom FC Barcelonou na viac, ako tri roky.

Katalánsky klub FC Barcelona podľa predpisov UEFA nemohla hráčovi ponúknuť profesionálnu zmluvu na viac, ako tri roky. V predpisoch sa to uvádza v bode 12, odsek 2: “Hráči mladší, ako 18 rokov nemôžu podpísať profesionálnu zmluvu na viac, ako tri roky. Nebudú akceptované žiadne klauzuly, ktoré budú na dlhšie obdobie.”

Ochotu počkať na možnosť nadviazania dlhšej spolupráce potvrdil aj samotný futbalový riaditeľ Mateu Alemana. Počas prezentácie Francka Kessie vysvetlil, že s Gavim už existuje predbežná dohoda a v čase jeho narodenín budú dohodnuté posledné drobné detaily. Rokovania s mladíkom neboli príliš jednoduché, keďže trvali takmer rok. Prvá ponuka klubu bola veľmi nízka. Denník Mundo Deportivo informuje, že hráč očakával podobný plat, ako má Pedri. Na konci sezóny sa rozhovory zintenzívnili a vypracovali sa základy pre dohodu.

V priebehu tohto piatka hráč bude môcť podpísať zmluvu na nasledujúcich päť sezón, no stále nie je známe kedy sa obe strany dohodnú. Plat hráča by mal byť upravený podľa jeho dôležitosti v tíme a jeho odchodová klauzula by mala byť stanovená vo výške jednej miliardy eur.

Foto: fcbarcelona.com