„Neklam ma“ – Lewandowski zostal ohromený tým, ako Cubarsi debutoval v La Lige

Bolo to len pred dvoma mesiacmi, čo Pau Cubarsi debutoval v prvom tíme za FC Barcelona, ​​keď sa objavil v zápase Copa del Rey proti Unionistas de Salamanca.

O niekoľko dní neskôr sa vtedy 16-ročný obranca predstavil v La Lige v zápase vonku proti zložitému súperovi Real Betis.

Lewandowski bol ohromený až natoľko, že spochybňoval vek Cubarsiho.

Skutočne, ako odhalila TV3, Lewandowski bol absolútne prekvapený úrovňou, ktorú Cubarsi ukázal v noci proti Realu Betis.

V skutočnosti, ako sa uvádza v správe, Lewandowski po zápase odtiahol  absolventa La Masie nabok v šatni a viedol rozhovor, ktorý vyzeral takto:

Lewandowski: “Pau, jedna otázka: koľko máš rokov?”

Cubarsi: “Mám 16 rokov a za chvíľu 17”

Lewandowski: „Povedal som ti, aby si mi povedal, koľko máš rokov. Neklam ma.”

Cubarsi: “Nie prisahám, Robert mám 16.”

Lewandowski: “Nemôžem uveriť, že si vytvoril takú skvelú hru v tvojom veku, nikdy som nič podobné nevidel.”

Od tohto prelomového výkonu proti Realu Betis sa Cubarsi v Barcelone len posilnil a stal sa pravidelným hráčom Xaviho.

Mladík nedávno predviedol ďalšie dve skvelé výkony v ťažkých stretnutiach proti Neapolu a Atléticu Madrid, ktoré zohrali úlohu pri víťazstvách Barcelony.

Cubarsi vyslúžil aj prvé povolanie do španielskeho národného tímu a mohol by byť v rade na debut za La Roja v nadchádzajúcich zápasoch proti Kolumbii a Brazílii.

Zdroj: barcauniversal.com

Foto: twitter.com/Som I Serem FCB