OFICIÁLNE: Súd povolil registráciu Gaviho

Ako informovali médiá Katalánskeho súdnictva, súd vyhovel odvolaniu Barcelony a povolí registráciu Pabla Martína Páeza Gaviru v prvom tíme Blaugrana.

Pripomeňme si, že na konci januára súd nariadil Španielskej LaLige, aby zaregistrovala hráča Barcelony Gaviho do prvého tímu. No neskôr sa ukázalo, že Katalánsky klub predložil dokumenty po termíne, čím hráča anulovali a Gavi sa musel znovu vráti ako juniorský hráč. Stredopoliar vďaka tomuto rozhodnutiu po zvyšok sezóny nosil dres s číslom 30. Klub sa však v tejto veci odvolal na vyšší súd v Katalánku, ktorý mu mal v spore dať za pravdu.

Novinár Victor Navarro z COPE uvádza, že súd v tejto veci jednoducho usúdil, že Barcelona poslala všetky dokumenty včas. Podľa IUSport sa proti tomuto rozhodnutiu už nemožno odvolať.

Pablo Martín Páez Gavira známy pod prezývkou ako Gavi sa v aktuálnej sezóne predstavil v 36 z možných 38 zápasov Barcelony v Španielskej LaLige, pričom sa mu podarilo streliť dva góly a pridať štyri asistencie. Priemerne mal 1,1 kľúčových prihrávok na zápas a vytvoril si šesť veľkých šancí.

Zdroj: fcbarca.com, barcauniversal.com
Foto: twitter.com/Fabrizio Romano