PSG podpíše Dembeleho za 50 miliónov eur aktiváciou „súkromnej“ klauzuly

Keďže správy o Ousmane Dembele a jeho bezprostrednom prestupe do PSG naďalej dominujú titulkom, Fabrizio Romano prišiel s aktualizáciou tejto záležitosti.

Les Parisiens mali možnosť aktivovať Dembeleho klauzulu o uvoľnení vo výške 50 miliónov EUR, ale neurobili tak pred termínom 31. júla a teraz je hodnota výstupnej klauzuly 100 miliónov EUR.

Tvrdilo sa, že tieto dva kluby teraz vyjednajú prestupovú čiastku za Dembeleho a dokončia operáciu.

Podľa Romana však PSG stále podpíše Dembeleho za sumu 50 miliónov eur, ale nie aktiváciou jeho výstupnej klauzuly.

Taliansky novinár uvádza, že tým, že v pondelok poslal Barcelone formálny list, v ktorom vyjadrili svoj úmysel podpísať hráča, spustili šampióni Ligue 1 „súkromnú“ klauzulu, ktorá im umožní získať ho za rovnakých 50 miliónov eur.

Romano ďalej dodáva, že presun bude s najväčšou pravdepodobnosťou dokončený do konca týždňa, možno po návrate barcelonského kempu z ich predsezónneho turné v USA.

Ďalšia správa od Andiho Onrubiu tvrdí, že celý poplatok 50 miliónov eur skončí v klubovej kase.

V najbližších hodinách sa očakáva ďalší vývoj. Isté však je, že Dembele sa bude sťahovať do PSG a prestup by mohol byť dokončený do konca týždňa.

Zdroj: barcauniversal.com

Foto:  fcbarcelona.com