Ter Stegen nenastúpi proti Rayo, otázny je aj nástup proti Portu

Spočiatku sa zdalo, že zranenie gólmana Marca-Andrého ter Stegena, ktoré utrpel počas tréningového kempu národného tímu, nebude dostatočne vážne na to, aby mu zabránilo hrať v zápase Barcelony proti Rayo a Portu.

Podľa zistených správ sa Nemecky gólman Ter Stegen nezúčastnil včerajšieho tréningu, no zdalo sa to byť pochopiteľne, keďže hráč len nedávno priletel do Barcelony. Ukázalo sa však, že 31-ročný brankár dnes nepracoval s tímom kvôli bolestiam chrbta, ktoré naďalej hráč pociťuje. K tejto téme sa vyjadril aj novinár Ferran Martínez z denníka Mundo Deportivo, ktorý si myslí, že zranenie nie je vážne, ale ohrozuje absenciu Ter Stegena proti Rayo Vallecano. Ak sa jeho situácia nezlepší, Iñaki Peña bude stať medzi žrďami v nadchádzajúcom stretnutí.

Katalánsky klub FC Barcelona v žiadnom prípade nebude tlačiť na výkon Marca-Andrého ter Stegena a to najmä vďaka blížiacim náročnejším súperom proti Portu, Atléticu a Girone. Klub si jednoducho nemôže dovoliť riskovať.

Novinár Toni Juanmarti z Katalánskeho denníka Sport informuje, že Ter Stegen má stále bolesti v oblasti chrbta a všetko nasvedčuje tomu, že Iñaki Peña odohrá najbližšie stretnutie proti Rayo. Konečné rozhodnutie o nástupe Stegena do zápasu proti Rayo padne zajtra. Ak sa situácia nezlepší klub nebude riskovať a v tom prípade bude aj otázny nástup Stegena proti Portu.

Foto: sport.es