Vysvetlené: Bizarný dôvod, prečo Real Madrid a Barcelona nemôžu použiť „El Clasico“ v ​​spore o práva s La Ligou

Real Madrid a Barcelona majú zakázané používať ikonický výraz „El Clasico“ pri opise svojich zápasov – ale prečo?

• Real a Barca strácajú legálne práva
  • Španielsky úrad pre patenty a ochranné známky zamietol žiadosť
  • Kluby požiadali o ochrannú známku El Clasico

ČO SA STALO? Real a Barca dostali ranu od súdneho rozhodnutia, ktoré im teraz odopiera možnosť propagovať svoje zápasy proti sebe pomocou tohto výrazu. El Clasico zostáva jednou z najikonickejších fráz, pokiaľ ide o európsky futbal, ale ani jeden z klubov nebude môcť tento výraz použiť, ako uvádza Revelo.

PREČO BOLO VYDANÉ ROZHODNUTIE? Patentový a ochranný úrad v Španielsku tvrdil, že existuje riziko zámeny medzi Realom a Barcou pri používaní tohto termínu a termínu, ktorý už zaviedla La Liga. Liga označuje hru ako „ElClasico“ a úrad argumentuje, že termín je už príliš dobre zavedený.

ČO POVEDALI: Forbes uvádza, že úrad vydávajúci rozhodnutie argumentuje tým, že dva kluby, ktoré majú ochrannú známku El Clasico, by viedli k spojeniu medzi týmto a dlhodobou ochrannou známkou La Ligy, a preto ich odmieta.

Real a Barca sa teraz budú musieť rozhodnúť, či sa odvolajú, pričom kluby pravidelne hrávajú medzi sebou a využívajú El Clasico na propagáciu hier. V tejto sezóne tieto dva kluby hrali proti sebe päťkrát – v La Lige, Španielskom superpohári a Copa del Rey – a hrali medzi sebou aj v príprave v Las Vegas.

Zdroj: goal.com

Foto: insidesport.in