Zápas FC Barcelona proti Juventusu zrušený

Blíži sa prvý zápas na veľmi očakávanom turné a FC Barcelona sa pripravovala na úvodný zápas proti Juventusu, ktorý sa mal hrať dnes o 19:30 na Levi’s Stadium. Len hodiny pred zápasom, sa však objavila nečakaná prekážka.

Ako odhalila oficiálna stránka klubu, FC Barcelona informuje, že zápas proti Juventusu FC v rámci Soccer Champions Tour bol zrušený. Táto nepredvídaná správa prichádza na pozadí vírusovej choroby, ktorá sa šíri medzi hráčmi Blaugrana.

Významná časť tímu prekonala vírusový prípad gastroenteritídy. Podľa Javi Miguela najmenej 12 hráčov Barcelony trpí žalúdočnou virózou a nie sú tak k dispozícii na súboj s Juventusom. Očakáva sa však, že infikovaní hráči sa zotavia do 48 hodín.

Namiesto jednoduchého odloženia hry bola hra úplne zrušená, pričom rozhodnutie pravdepodobne spôsobilo opodstatnené obavy z už existujúceho plánu.

Barcelona má ešte čas, kým bude čeliť svojmu ďalšiemu súperovi na turné, keďže zápas proti Arsenalu sa hrá 27. júla. Medzitým budú hráči Blaugrana dúfať, že sa zotavia a budú môcť pokračovať v turné.

Zdroj: barcanewsnetwork.com

Foto: fcbarcelona.com