Aitana Bonmatí: El Clásico prežívam jedinečne

V priebehu dnešného večera o 18:00 budú hráčky Katalánskeho klubu FC Barcelona Femení hrať vonku proti Realu Madrid. Prípadná výhra im môže zaručiť v lige až 12 bodový náskok nad Realom Madrid. Víťazka Zlatej lopty pri tejto príležitosti poskytla krátky rozhovor.

“Tento pocit v El Clásicu je niečím vrodeným, niečím kultúrnym. Odmalička som zažila veľa zápasov Realu Madrid. Na pohovke, na ihrisku a veľmi som ich prežívala. A akonáhle som mala možnosť v ňom hrať, cítila som to aj naďalej. Prežívam ich jedinečne. Každý z nás vie, ako to cíti a ako to prežíva, ale je jasné, že keď obhajujete ten erb, je vo vás niečo, čo vás pri tých zápasoch dojme.”

“Nič nie je vopred rozhodnuté, patrím k tým, ktorí rozmýšľajú od zápasu k zápasu. Teraz to nedáva zmysel, aby som premýšľala o Branne [štvrtková odveta štvrťfinále Ligy majstrov]. Toto El Clásico je dostatočne dôležité a dáva mi motiváciu, že potom už môžem myslieť len na štvrtok.”

“Chvíľu som si takmer neodpočinula, ale cítim sa sebavedomo, mám dobrú chvíľu, ako zvyčajne, všetko je pozitívne. Teraz prichádza najdôležitejšie obdobie sezóny, ktoré mi robí najväčšiu radosť. Je to chvíľa, keď každý z nás musí vydať zo seba to najlepšie a pomôcť tímu.”

Foto: twitter.com