Ako sa stať socios respektíve členom FC Barcelona v roku 2022

Zdieľať:

Je to veľmi jednoduché. Mnohí z Vás si myslia, že musíte pochádzať zo Španielska nuž nie je to tak. Dnes už dokonca nemusíte ani čakať čakacou lehotou. Stačí len vyplniť formulár. V minulosti ste na niečo takéto museli čakať tri roky.

DÔLEŽITÁ INFORMÁCIA: článok je aktualizovaný 14. apríla po tom, čo klub otvoril novú cestu pre socios. Ceny, podmienky/pravidla sa môžu z roka na rok meniť.

Stačí ak vyplníte online formulár, ktorý nájdete kliknutím SEM. Po niekoľkých dňoch obdržíte od klubu potvrdenie na váš e-mail a do pár dni Vám príde domov uvítací balíček.

Samozrejme, že to môžete urobiť aj priamo v Barcelone, no budete musieť zájsť do OAB (oficina de Atenció al Barcelonista).

ˇVšetko, čo k tomu budete potrebovať je len pas/občiansky preukaz a číslo bankového účtu.

A je to! Gratulujeme, od teraz ste Socios!

 

  • Čo získate ak sa pridáte k Socios?
    Ak sa pridáte k Socios, tak okrem zľavy na vstupenky, ktoré si môžete zakúpiť v predpredaji môžete ovplyvniť skutočný vplyv na politiku FC Barcelona. Po niekoľkých rokoch budete mať možnosť hlasovať v referendách. Členovia taktiež získajú prístup k Barça TV úplne zadarmo + miestne zľavy, ako napríklad v Katalánskom zábavnom parku Port Aventura.Veková hranica v tomto smere nezáleží. Socios sa môže stať dokonca aj novorodenec. Deti mladšie, ako 6 rokov sa môžu zaregistrovať úplne zadarmo a deti od 6r. do 14r. platia len časť ročných poplatkov
  • Koľko stojí členstvo ?
    Členstvo v súčasnosti v roku 2022 stojí 195€ ročne, pričom sa platí v plnej výške v decembri alebo v januári.
  • Ako získam permanentku?
    Ak ste Socios, môžete sa pokúsiť získať aj permanentku na zápasy FC Barcelona. V súčasnosti to môže trvať až 10 rokov. Do listu de espera sa môžete prihlásiť 2 roky po získaní socio karty, čo znamená, že socios musíte byť minimálne 2 roky. Do zoznamu sa musíte prihlásiť osobne v kancelárii OAB na Camp Nou. Počas prvých troch rokoch budete musieť svoju prihlášku v tejto kancelárii obnoviť, čo znamená, že na zápasy FC Barcelona budete musieť cestovať aspoň raz za sezónu. Ceny permanentiek sa pohybujú približne okolo 250€ ročne. Samozrejme záleží aj podľa výberu kategórii radu/sedadla. Najdrahšia permanentka Vás vyjde okolo 900€. Tu sa už bavíme o kategórii prestížnej tribúne.Existuje ešte jedna možnosť, ako permanentku získať. Permanentku si viete zakúpiť aj na internete, ale tu sa ceny pohybujú až od približne 2 000€.

Vlastný pohľad/Zhrnutie
Z môjho úsudku stať sa Socios sa neoplatí. Samozrejme zmenilo by to situáciu, ak by som žil v Barcelone a chodil by som na každý jeden zápas. Je pravda, že ak sa stanem Socios môžem sa tu každému chváliť a navyše budem mať zľavy na vybrané zápasy FC Barcelona…

Pohľad Financií
Ak sa zaregistrujem zaplatím 195€ ročne a získam, prístup k Barça TV, nejaké zľavy, kartu, brožúrky a možnosť zmeniť skutočný vplyv na politiku.
Ak chcem získať permanentku, môžem sa prihlásiť až po 2 rokoch socio karty, ako som vyššie spomínal môže to trvať aj 10 rokov. Teraz si zoberme, že permanentku sa mi podarí získať za cca 3 roky, čo znamená, že mám tretí rok socio kartu (195€ + 195€ +195€ = 585€) Samozrejme cena môže ísť dole aj hore… Ak už budem Socios 3 rok určite to nebudem chcieť len tak zahodiť…

Ako by som to riešil ja?
Ak nebývam v Barcelone, nechodím často na zápasy FC Barcelona, tak by som si kúpil členstvo v Barça TV, ktoré stojí na rok 29,99€, poprípade 39,99€, v ktorom získam kopec výhod, ako napríklad 50% zľavy na zápasy FC Barcelona… Je pravda, že ak si kúpim toto členstvo, tak nezískam žiadnu moc na ovplyvnenie politiky FC Barcelona…

Barça TV si viete zakúpiť kliknutím SEM. Ak ste sa rozhodli pre Barça TV, odporúčam Vám počkať do začiatku novej sezóny. Pretože podľa zistených informácii, by ste zaplatili 29,99€ alebo 39,99€ len do konca aktuálnej sezóny.

Barça TV – 29,99€ na rok
– Prístup k Barça TV

Barça TV CULERS PREMIUM – 39,99€ na rok
– Prístup k Barça TV
– Členská karta Culers Premium
– 50% zľavy na vstupenky
– Vyhradený predaj značkových produktov
– Špeciálne ponuky od FC Barcelona partnerov

Ja osobne mám účet “CULERS PREMIUM” a som maximálne spokojný. Nižšie prikladám fotku ako vyzerá spomínaná Členská karta.

 

– ČLENSTVO FC BARCELONA –

Zdroj: 9campnou.com, YuTube.com/9campnou
Foto: fcbarcelona.com, klubfcbarcelona.sk

Peter
Sledujte ma