Ancelotti : Strach je tu neustále a to je dobré

Ancelotti : „Strach je tu neustále a to je dobré.“

Taliansky tréner, ktorý robí všetko pre to, aby sa zotavil Carvajal a Hazar pred El Clásicom  vysvetľuje, že chce postaviť taký Madrid, ktorý nebude mať v zálohe len jeden spôsob hry. Zhodou okolností, pred každým El Clásicom zaznievalo na tlačovkách slovo STRACH. Dva krát so predniesol sám Ancelotti, ktorý z toho ale nerobil žiadnu drámu.

„Strach je vždy pozitívna vec. Ak by sme ho nemali, postavili by ste sa proti levovi tak isto ako proti nejakej mačke. Strach je niečo, čo občas prichádza pred zápasmi, pred tréningami alebo po nich, keď nevidíš svoj tím v danej hre práve zapojený. Je to pocit, ktorého sa nedá len tak zbaviť. Ale mať strach je dobré. Ja ten strach ale nemám. Nikdy na nezľaknem, lebo sa v živote môžu stať omnoho horšie vecu ako je prehra.“ Dodal taliansky tréner, ktorý sa v nedeľu ( 24.10.2021) vracia na Camp Nou, kde sa mu ešte ako trénerovi nikdy nepodarilo vyhrať. Bol tam už s troma tímami, ktoré trénoval ( AC Miláno, PSG a Real Madrid).

„Je to špeciálny zápas. Niečo ako Chelsea a Tottenham.“

Na zápas by mal byť pripravený aj Carvajal, ktorý sa zranil 19.septembra na Mestalle a Hazard, ktorý sa zranil za zápase Ligy národov v Kyjeve. Tréner belasých má vo svojom hernom pláne jasno, aj keď sám nechce dopredu prezrádzať podrobnosti. Akurát prezradil to, že belgický útočník to bude mať na začiatku veľmi ťažké.

„Je ťažké nasadiť do tak dôležitej hry hráča, ktorý sa nedávno vyliečil zo zranenia“.  Samozrejme, ak neberieme do úvahy nasadenie Mendyho, ktorý sa objavil v základnej jedenástke proti Šachteru po pol ročnom zranení. Jednalo sa o núdzový stav.

„Mám silný tím s technickou, fyzickou a predovšetkým mentálnou kvalitou. Po fyzickej stránke sme sa zlepšili po návrate Kroosa, Mendyho a Marcela. Páči sa mi aj náš ofenzívny aspekt, sme veľmi kreatívni. Kreativita je zásluhou hráčov, ich individuálnych schopností. Tu tréner nemá až taký vplyv. Chcel by som, aby sme ešte viac vytvárali útočný tlak na súperov.“

Aj keď odohrali pekný zápas proti Šachtaru, nemôžu sa na rovnakú stratégiu spoliehať aj v zápase proti FC Barcelone. „Je to úplne iný tím s úplne inou taktikou a hrou s loptou.”

Chcel by v Reali dosiahnuť zaujímavý koncept „ chameleona“. Je to taká jeho túžba, kde by tím nemal konkrétny štýl hry, ale dokázal by sa prispôsobiť a adaptovať na priebeh stretnutia. A predovšetkým pre to, aby ho nevedel nik prečítať a nevedel sa naň dôkladne pripraviť. Základ sú ale rýchle výpady a protiútoky.

Zdroj: elpais.com
Foto: www.beinsports.com