Ansu Fati: Gól som venoval Sergiovi Agüerovi

Ansu Fati bol jediný hráč, ktorému sa podarilo vo včerajšom zápase skórovať a týmto pomôcť klubu. Po záverečnom hvizde rozhodcu poskytol rozhovor pre Movistar.

Aký dôležitý bol pre teba tento gól?
“Zaznamenali sme víťazstvo, to je najdôležitejšie. Sme veľmi šťastní a budeme bojovať aj naďalej. Teraz sme už odkázaní len sami na seba. Čakajú nás zápasy proti Benfice a Bayernu, v ktorých zo seba vydáme maximum.”

Po nedávnych problémoch s kolenom si dnes hral v základnej zostave. Ako sa cítiš?
“Vedeli sme, že tento týždeň je pre nás mimoriadne dôležitý, preto som chcel veľmi nastúpiť aj keď ma to niečo stálo. Chcem pomôcť tímu, takéto zápasy má rád každý hráč. Chcem sa krok za krokom vrátiť a dostač sa do dobrého rytmu a užívať si hru.”

Čo hovoríš na samotný gól?
“Prihral mi Óscar Mingueza. Myslím si, že Frenkie de Jong sa jej cestou dotkol. Mám radosť, že sa nám podarilo vyhrať. Gól som venoval Sergiovi Agüerovi – v súvislosti, čo sa mu stalo minulý týždeň. Kun má na nás obrovský vplyv a teraz ho čaká nútená pauza. Toto víťazstvo je pre neho. Dúfam, že sa čoskoro vráti.”

Vyhrali ste zápas na nerovnom teréne. Ako dôležité sú pre vás výsledky vonku?
“Vieme, že v tejto veci sa musíme zlepšiť. Liga Majstrov je veľmi ťažká, takže musíme byť na ňu pripravení, rovnako ako na LaLigu. Zatiaľ nás to stojí, ale musíme sa pohnúť vpred. Minulý rok sme takmer ligu ovládli. Sezóna je dlhá, ale myslím si, že na všetko bude čas.”

Čo si myslíš o zmene trénera? Aký to má na vás vplyv?
“Ako tím sme veľmi jednotní. Naši fanúšikovia nás podporujú a my sa snažíme zo seba vydať maximum.”

Foto: twitter.com/Fabrizio Romano