Ansu Fati: Nikto nebude ako Leo

Ansu Fati včera absolvoval tlačovú konferenciu pri príležitosti podpisu predĺženia zmluvy s katalánskym klubom FC Barcelona.

“Je pravda, že číslo 10 na drese nosil Leo Messi a mnohí ďalší hráči, ale som pokojný,” povedal krídelník na včerajšej tlačovej konferencii.

“Pre mňa to nieje tlak. Nikto nebude ako Leo, nikto nebude ako Puyol či Xavi. Nikto nevyrovná to, čo dosiahol Leo. Budeme nasledovať svoje vlastné dobrodružstvo. Stále som nič nedokázal. Dúfam, že budem môcť mať kariéru, ako mali oni.”

“Každý hráč mohol nosiť číslo 10. Som vďačný, že my kapitáni ponúkli toto číslo a našťastie som ho dostal. Je to pre mňa extra motivácia. Nepozerám sa na číslo, ale koncentrujem sa na to, čo dokážem urobiť na ihrisku, aby som pomohol tímu,” dodal.

K týkajúcej sa desiatky na drese sa vyjadril aj prezident Laporta: “Nikam sme sa neponáhľali, ale ani sme túto záležitosť nechceli naťahovať. Na Ansuho sme nevyvíjali žiadny tlak. Povedal, že by vzal číslo desať, ak by to schválili kapitáni. Chceme ho chrániť pred tlakom, ale desiatka mu sedí veľmi dobre vzhľadom na jeho herný štýl. Publikum ho miluje a stojí za ním. Je veľmi motivovaný.”

Ansu Fati sa vyjadril k samostatnému predĺženiu zmluvy: “Joregemu Mendesovi som od prvého dňa hovoril, že mojou prvou možnosťou je zostať. Veľmi dobre tomu rozumel. Boli sme schopní dosiahnuť dohodu a som šťastný, že mi klub dôveruje. Mal som aj iné ponuky, ale mal som jasno. Mojím snom bolo vždy triumfovať v Barcelone.”

Zdroj: espn.com, sport.es
Foto: facebook/FC Barcelona