AS: Barcelona stále verí, že získa Majstrovský titul Španielska v tejto sezóne

Denník AS uvádza, že Barcelonská šatňa stále verí, že získa Majstrovský titul Španielska v tejto sezóne. Pre víťazstvo musia počítať so zakopnutím Realu Madrid a neprehrať ani jeden zápas.

Hráči Katalánskeho klubu sú toho názoru, že ak biely balet remizuje alebo najlepšie ak prehrá v Seville, stále bude možné vyhrať titul. Optimizmus prevláda v celom klube, vrátane trénera prvého tímu FC Barcelona Xaviho Hernándeza a prezidenta FC Barcelona Joana Laportu. Samozrejme, že ak chce Barcelona predbehnúť Real Madrid nebude môcť zaváhať a bude musieť vyhrať každý jeden zápas. Na druhej strane Real Madrid bude musieť prehrať tri zápasy. Ak v Seville zakopnú budú mať pred sebou ešte ďalšie dva ťažké zápasy, Osasuna a Atlético Madrid.

Bez ohľadu nato, ako sa celá táto Liga skonči, treba súčasnú formu Katalánskych hráčov pochváliť. Sedem víťazstiev v rade, štrnásť zápasov bez prehry… Po príchode Xaviho Hernándeza sa celá Barcelona zmenila k lepšiemu. Pod vedením Xaviho Barcelona neprehrala od 20. januára, teda od zápasu proti Atléticu v Kráľovskom pohári. Od vtedy vyhrala 11 zápasov a 4x remizovala. Dokonca sa zvýšil priemer strelených gólov z 1,33 na 2,46.

Foto: fcbarcelona.com