Barcelona predáva Marca-Andrého ter Stegena

Štatistiky Nemeckého hráča Marca-Andrého ter Stegena nie sú v poslednej dobre najlepšie. Na túto celú problematiku sa zameral katalánsky denník Mundo Deportivo.

Ter Stegen inkasoval 290 gólov v 292 zápasoch, ktoré odohral od svojho príchodu do Katalánskeho klubu FC Barcelona. Priemer je takmer jeden inkasovaný gól na zápas (0,99) Najviac gólov (180) dostal v LaLige, pričom v Lige Majstrov mu nedávne prehry výrazne zhoršili jeho aktuálnu bilanciu. V 69 konfrontáciách bol porazený až 74-krát v priemere to vychádza okolo 1,07.

Za Katalánsky klub FC Barcelona brankár prvého tímu FC Barcelona Marc-André ter Stegen vyhral 198 zápasov (dve tretiny), 53-krát remizoval a 41-krát prehral. Svoje čisté konto si udržal v 118 zápasov, čo vychádza v prepočte 40%. Najväčšou zaujímavosťou je fakt, že Ter Stegen si za Barcelonu pripísal dve asistencie.

V aktuálnej sezóne štatistiky nemeckého brankára nie sú najlepšie. V posledných 14 zápasoch inkasoval 18 gólov, čo je v priemere až 1,28 a okrem štyroch zápasov prehral vo všetkých zápasoch vrátane dvoch proti Dynamu Kyjev, Cádizu a Levante. Najhoršiu štatistiku mal v sezóne 2015/16, keď do rovnakého obdobia sezóny inkasoval 20 gólov a udržal si čisté konta len v troch zápasoch zo 14.

Marc-André ter Stegen v tejto sezóne La Ligy inkasoval 12 gólov z 30 striel na bránu. V Lige Majstrov inkasoval 6 gólov zo 16 striel na bránu. Spolu to tvorí 46 striel na bránu, z ktorých padlo 18 gólov (39,13%) a Nemec zaznamenal 28 zákrokov (60,87%).

Vďaka štatistikám, ktoré vidíme na vlastné oči sa špekuluje o možnom odchode Nemca. V posledných dňoch média informujú, že sa môžeme pripraviť na odchod Ter Stegena. Podľa zistených informácii sa o 29-ročného brankára začína zaujímať Newcastle. SkySport informuje, že Newcastle je ochotné zaplatiť za Ter Stegena 55 miliónov eur. Dávame do pozornosti, že Nemec má v klube podpísanú zmluvu do roku 2025, spolu aj s odstupnou klauzulou vo výške 500 miliónov eur.

Foto: twitter.com/Actu Foot