Barcelona uvažuje o výmene Sergiña Desta za Thomasa Meuniera

Sergiño Dest bol dlho označovaný za jedného z hlavných kandidátov na odchod z Barcelony. Novinár Gerard Romero priniesol informáciu, že Barcelona ma záujem o výmenu hráča za Thomasa Meuniera.

Katalánsky klub FC Barcelona chce stále znížiť mzdovú úroveň tímu. Snaží sa hráčom znížiť platy, predať nepotrebných hráčov v tíme, aby mohla priviesť veľkú posilu. Sergiño Dest bol pre média hlavnou rolou, ktoré čoraz viac informovali o jeho možnom odchode, a to najmä kvôli tomu, že Xavi už s jeho službami neráta. Klub naďalej preveruje možnosti pre Američana a jedná z nich je myšlienka výmeny s Nemeckým klubom Borusie Dortmund za Thomasa Meuniera, ktorá vzbudzuje záujem Blaugranas. Novinár Gerard Romero odhaduje, že operácia je ešte len v úvodnej fáze a nie je známe aké budú podmienky či bude určená len výmena alebo sa budú baviť o hosťovaní, poprípade bude existovať možnosť spätného odkúpenia.

Na druhej strane Barcelona si nemyslí, že Dest opustí Barcelonu do konca sezóny.
21-ročný hráč odmieta opustiť klub a chce naďalej pokračovať s tímom. Dokonca ho ani neodradili jeho zranenia, ktorým v klube predišiel.

O tomto údajnom prestupe mám veľmi jasno. Aj napriek výsledkom, ktoré vidíme na strane Desta, tak by som si ho nechal v tíme alebo by som ho radšej predal. Určite nie som zástancom tohto prestupu vzhľadom k tomu, že hráč Nemeckého tímu Thomas Meunier oslavuje tento rok 31 rokov a Sergiño Dest ma len 21 rokov. Sme Barcelona, myslíme na budúcnosť. Netreba nám žiadnych veteránov, sústreďme sa na našu budúcnosť.
Visca el Barça.

Foto: marca.com