Bartomeu: 120 rokov Barcelony, to je história neustáleho zdokonaľovania

FC Barcelona včera oslavovala 120 rokov od vzniknutia klubu. Prezident FC Barcelony Josep Maria Bartomeu pri tejto príležitosti poskytol rozhovor pre denník Mundo Deportivo.

120 rokov
“120 rokov Barcelony, to je história neustáleho zdokonaľovania. Zažili sme chvíle plných úspechoch a plných skvelých čas, ale taktiež aj prehry, ktoré ovplyvňovali generácie a štádiá. Z toho sme však vždy vyšli silnejší. Joan Gamper v roku 1899 vytvoril klub, ktorý si v roku 2019 zachováva znaky identity, ako napríklad katalánskosť, demokracia, model vlastníctva, viacdielnosť a univerzálnosť.”

História Barcelony
“V histórii Barcelony boli ako hrdinovia legendárni hráči a tréneri, oddaní telom i dušou, takisto prezidenti a riaditelia, oddaní zamestnanci a spoločenská masa či členovia fanklubov, ktorí nosili svoje pocity pre Blaugranu. Barcelona je dnes najlepším multisektorovým športovým klubom na svete vďaka súčtu toho, čo do klubu priniesli všetci ľudia, ktorí v ňom počas tých 120 rokov pracovali.”

Identita
“Dnes máme tu česť, pretože prechádzame najlepšími rokmi našej histórie a tešíme sa z najlepšieho hráča v histórii futbalu Lea Messiho. Ale aj preto, že barcelonský rozmer presahuje to, čo sa deje na ihrisku a je viac ako len dosiahnuté športové úspechy. Jej odhodlanie, hodnoty, ktoré obhajuje a myšlienka „viac ako klub“ sú súčasťou našej identity a bytia. Práve toto nás odlišuje od ostatných klubov.”

Oslava
“Oslavujeme toto výročie a sme hrdí na to, že sme culés. Všetci spolupracujeme na tom, aby náš klub pokračoval naďalej v raste s Espai Barca, ktorý by mal byť základným kameňom našej budúcnosti, a taktiež, aby sme zabezpečili kontinuitu tejto éry úspechu a pokračovali naďalej v oslavovaní trofejí, vďaka čomu sa milióny fanúšikov Blaugrany na celom svete tešia.”

zdroj www.fcbarca.com www.mundodeportivo.com
foto www.mundodeportivo.com