BBC: Manchester United sa opäť pokúsi získať Frenkieho de Jonga

Novinár Simor Stone z BBC  informuje, že Anglický klub Manchester United sa opäť pokúsi získať pre svoj klub 25-ročného Holandského stredopoliara Frenkieho de Jonga. Tréner Erik ten Hag sa svojho bývalého zverenca z Ajaxu len tak ľahko nevzdá a bude o neho bojovať až pokiaľ ho neprivedie do svojho tímu.

Anglický klub Manchester United sa o Holandského stredopoliara Frenkieho de Jonga zaujímal dlhšiu dobu. Najbližšie k prestupu bol najmä v nedávnom letnom prestupovom období, kde sa v médiach spomínal odchod De Jonga z Camp Nou. Hráčová pozícia sa v Katalánskom klube FC Barcelona zhoršila kvôli nedostatočnému napredovaniu v hre a obrovským nákladom jeho zmluvy, najmä s Gavim a Pedrim dostupnými v strede poľa. Vedenie klubu Manchester United chceli túto príležitosť využiť, no samotný prezident Joan Laporta stredopoliara nechcel predať. Média však v tejto veci mali úplne jasno. Barcelona by bola schopná predať Frenkieho len v prípade, ak by dostala od nejakého klubu lukratívnu ponuku, ktorá by im vyhovovala.

Napriek niekoľkým odmietnutiam sa podľa BBC Manchester United nevzdá snahy získať De Jonga. Tréner z Anglického klubu Manchester United Erik ten Hag medzi svoje najhlavnejšie ciele v priebehu letného prestupového obdobia považuje získanie stredopoliara De Jonga.

O budúcnosti stredopoliara Frenkieho de Jonga bude závisieť nie len finančná situácia klubu Barcelony, ale aj názor samotného hráča. Stredopoliar do dnes odmietal opustiť Camp Nou, no jeho vzťah s klubom nie je najlepší, pretože De Jong obvinil úrady z úniku jeho zmluvy do médií. Uvidíme, kde nakoniec kroky Holanďana zamieria. Osobne som proti tomuto prestupu, pretože Holondského hráča Frenkieho de Jonga v klube rozhodne potrebujeme.

Foto: sport.es