Bývalý rozhodca: 90% rozhodcov v La Lige stojí za Realom

Eduardo Iturralde Gonzáles, bývalý španielsky rozhodca, ktorý počas svojej kariéry uskutočnil 291 ligových zápasov v Primera Division, porozprával pre rádio Cadena SER o nestrannosti španielskych rozhodcov.

“Viem, že poviete, že rozhodcovia sú profesionáli a verím vám. Ale z tvojej profesionálnej skúsenosti, koľko rozhodcov stojí za Realom a koľko za Barcelonu? 80% k 20%?
pýtal sa novinár Sique Rodríguez. „90 k 10,“ odpovedal Iturrakde González.

Či sa ti to páči alebo nie 70-80% populácie, mimo Katalánska, stojí za Realom. Teraz o niečo viac ľudí podporuje Blaugranas, mladí ľudia ju začali podporovať vďaka titulom Guardiolu. Koľko ľudí však podporovalo Real pred Messiho érou? 70%? Mne sú tie mužstvá ľahostajné, stojím za Athletic. Skôr by som ho však znevýhodnil, preto som sa pokúšal rozhodovať spravodlivo, vysvetlil bývalý rozhodca, ktorý zdôraznil, že preferencie nemusia rozhodcov ovplyvniť.

Iturralde sa tiež vyjadril aj ku koncu kariéry Aritza Aduriza:
“Je to jeden z hráčov, ktorého zápasy sa pískajú najťažšie. Je ako Soldado. Nie sú statickí, hľadajú loptu. Kontakty s hráčom, ktorý stojí, napríklad so stopérom, sú silné. Je veľmi ťažké posúdiť či to bol faul.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarca.com