Carles Aleñá: Ak by to bolo na mne, chcel by som zostať tu v Barcelone na celý život

Po včerajšej výhre pred média vstúpil aj Carles Aleñá, ktorý neskrýval spokojnosť a dokonca povedal, že bez pôsobenia v kádri v Barcelone sa po dlhšej dobe môže opäť cítiť ako futbalista.

Zhrnutie zápasu
“Som veľmi šťastný, že sme vyhrali a získali postup do osemfinále. Mohol som sa opäť cítiť ako futbalista, no najdôležitejšie je však mužstvo. Bola to ťažká hra v komplikovanom teréne a ešte k tomu proti skvelým hráčom. Boli sme efektívni, hrali sme dobrú hru a získali dme ďalšie dôležité tri body.”

Práca
“Jedinou možnosťou a cestou ako uspieť v zostave je práca. Musím dôrazne tlačiť na tréningy a dokázať trénerovi, že som schopný hrať v tíme. Cítim sa čím ďalej lepším. Myslím si, že som odohral skvelý zápas a som šťastný z tejto šance. Dúfam, že takýchto večerov príde ešte viac. Požiadavky sú maximálne, Barcelona má najlepších hráčov na svete a vy musíte pracovať na svojich hráčskych príležitostiach.”

Víťazná trať
Bolo veľmi dôležité, aby tím chytil pozitívnu náladu a víťaznú sériu. V Lige Majstrov sa nám to darí výborne a teraz ide o to vyhrať ďalšie dva alebo tri zápasy v Primera División. Pracujeme na sebe veľmi tvrdo a nemyslím si, že na uvedenie v LaLige si budeme musieť dlho čakať. Sme FC Barcelona.

Debut mladých hráčov
Určite budú veľmi šťastní, rovnako ako ich rodiny. Zaslúžili si to, pretože tvrdo pracujú. Ak sa Vám v Canteru darí, šanca sa objaví. Úroveň La Masie je veľmi vysoká a som spokojný s týmito hráčmi.

Budúcnosť
Chcem zostať tu v Barcelone. Keby to bolo na mne, zostal by som tu na celý život.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com