Coutinho neplánuje opustiť Barcelonu

Situácia ohľadne Philippa Coutinha v katalánskom klube FC Barcelona nie je jednoduchá. Brazílčan nenapĺňa očakávania, no stále nemá v úmysle klub v blízkej dobe opustiť.

Philippe Coutinho v poslednej dobe vzbudil veľa kontroverzií. 29-ročný záložník stále neodohral celý zápas od návratu po zranení. V 11 zápasoch, v ktorých nastúpil, strelil jeden gól a nezískal žiadnu asistenciu. Katalánsky klub sa rozhodol Coutinha toto leto ponechať v klube, keďže ho nemohla predať a bývalý tréner Ronald Koeman pevne veril, že sa Brazílčan dostane do formy. Navyše Coutinho ma veľmi vysoký plat, možno najvyšší v tíme. V tejto aktuálnej situácii sa špekuluje, že v najbližšom prestupovom období by Katalánsky klub chcel predať Coutinha.

Katalánsky denník Sport informuje, že Coutinho v každom prípade nemieni opustiť klub, bez ohľadu na to, ako veľmi ho Barcelona tlačí k prestupu. Existujú náznaky, že 29-ročný hráč naďalej zostane na Camp Nou do konca sezóny a obe strany sa pokúsia nájsť vhodne riešenie v lete, pokiaľ sa nič nezmení.
Katalánsky denník taktiež uvádza, že Xavi chce vidieť Coutinha na vlastné oči a zhodnotiť jeho výkon. Barcelona by rozhodne chcela na Coutinhovi zarobiť, no nájsť mu nový klub po ťažkých rokoch nebude príliš jednoduché. Coutinhova aktuálna zmluva v FC Barcelona je platná do roku 2023.

Foto: sport.es