Ďalší rekord Marca-Andrého ter Stegena

Brankár prvého tímu FC Barcelona Marc-André ter Stegen prežíva mimoriadnu sezónu. Už niekoľko krát Katalánsky klub FC Barcelona zachránil pred inkasovaným gólom. Tentokrát v zápase proti Athléticu Bilbao si pripísal rekord v počte čistých kont v LaLige.

Krátko po prekonaní svojho osobného rekordu bez gólu (636´minút), pri výhre nad Athléticom zaznamenal rekordné deviate čisté konto v úvodných jedenástich zápasov sezóny LaLigy. Nemeckého gólmana prekonali iba v dvoch zápasoch. V druhom kole La Ligy proti Real Sociedad, kde sa pomedzi Stegena trafil Alexander Isak a v 9 kole v El Clásicu, kde sa podarilo streliť gól trom hráčom, Benzemovi, Valverdovi a Rodrygovi.Ter Stegen v tejto sezóne LaLigy zaznamenal 23 zákrokov. Iba trom hráčom v tomto storočí dosiahli porovnateľný výkon, Jan Oblak (Atlético), Claudio Bravo (Barcelona) a Víctor Valdes (Barcelona). Títo traja brankári prehrali v troch úvodných zápasov z prvej jedenástky v sezónach 2020/21, 2014/15 a 2011/12.

Domáca sila
Nemecký gólman Marc-André ter Stegen v aktuálnej sezóne LaLigy na domácej pôde Spotify Camp Nou je absolútne neporaziteľný. Ani jednému hráčovi sa nepodarilo prekonať gólmana v žiadnom zo šiestich ligových zápasov, ktoré sa odohrali doteraz. Niečo podobné v tomto storočí zažil len Roberto Abbondanzieri z Getafe v sezóne 2016/07 a Víctor Valdés v sezóne 2011/12.

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com