Dani Olmo: Barcelona bude vždy mojím domovom

24-ročný Španielsky záložník hrajúci za Nemecký futbalový klub RB Leipzig poskytol rozhovor BILD, kde spomínal na svoju minulosť v Barcelone.

V roku 2021 si mal zranenia vo viacerých zápasoch. Obávaš sa teraz toho istého pri častých zápasoch a majstrovstvách sveta počas sezóny?
“Vždy myslím pozitívne, som zdravý a musím sa neustále snažiť, aby to tak aj zostalo. Po početných zraneniach v roku 2021 som niekoľko vecí zmenil aj ja. Napríklad po dvoch rokoch som opäť začal jesť mäso. Potom som si povedal, že by mi urobilo dobre, ak sa ho vzdám úplne. Potom však prišli zranenia a musel som trochu zmeniť stravu.”

Nkunku a Laimer opustia v lete Lipsko. Chystáš sa odísť aj ty?
“Zmluvu mám do roku 2024. Teraz na to nemyslím, len na najbližšie zápasy. Vo futbale sa veci dejú veľmi rýchlo, všetko sa môže zmeniť. V minulej sezóne sme vyhrali Nemecký pohár a v tejto sezóne chceme opäť zo seba vydať maximum, aby sme mohli bojovať o tituly.”

Za akých podmienok by si predĺžil zmluvu s Lipskom?
“Mám svojho agenta, ktorý sa tým zaoberá. Sústredím sa len na futbal. S Maxom Eberlom [Športový riaditeľ RB Leipzig] hovoril som s ním niekoľkokrát, ale ešte nie na túto tému. Možno sa o tom ešte porozprávame. Uvidíme, čo bude ďalej. Všetko je možné.”

Ako veľmi ti chýba Španielsko?
“Chcel by som sa v istom momente vrátiť. Bude to skvelé. Španielsko je moja krajina, moja liga. Žije tam moja rodina a priatelia, ale angažujem sa nielen v Španielsku. Najdôležitejšia je pre mňa hra v klube, v ktorom sa cítim žiadaný a dôležitý. Teraz rozhovory s Maxom Eberlom ukážu, čo bude ďalej.”

Cítiš spojenie s Barcelonou?
“Ako mladý som tam hral šesť rokov. Toto bude pre mňa vždy domov. Hrá tam veľa mojich kamarátov z reprezentácie.”

Hral si svoj prvý Svetový pohár v Katare. Splnil turnaj tvoje očakávania?
“Absolútne! Bol to obrovský zážitok, nie je nič väčšie. Mali sme veľa mladých hráčov, pre ktorých to boli prvé majstrovstvá sveta. Nedostali sme sa tak ďaleko, ako sme chceli, ale aj tak to bolo pre nás ako mladý tím veľký rozvoj.”

Ako ťa veľmi mrzí, že Luis Enrique odišiel?
“Veľmi. Rád som s ním pracoval. S ním sa na každom stretnutí, v každom prejave cítite ako v školskej triede, pretože sa toho veľa naučíte. Musím mu poďakovať za tie všetky roky.”

Joška Gvardiolu poznáš z Dinama Záhreb. Prekvapuje ťa jeho vývoj?
“Práve naopak. Takúto formu na MS ukazuje už dlhšie. Som rád, že sa to teraz dostalo do pozornosti. Nevidím pre neho žiadne limity a som si istý, že sa stane jedným z najlepších obrancov na svete. Je ešte mladý. Musí si udržať koncentráciu a pokoj, ale on to vie.”

Čo potrebuje RB Lipsko, aby vážne zabojovalo o prvenstvo?
“Dôslednosť, to je to, čo nám v poslednej dobe chýba. A bez toho sa nezaobídeme.”

Kto je pre teba nebezpečnejší v Lige Majstrov proti Manchestru Citu, Guardiola, či Haaland?
“Je ťažké vybrať si v takomto tíme jedno meno. Potom sú tu hráči ako de Bruyne a Bernardo Silva. Ale aj my máme dosť kvalitných hráčov, aby sme ich vyzvali. Bude to ťažké, hráme proti jednému z favoritov a potrebujeme perfektný zápas. Bude to dvojitých 90 minút, jedenásť proti jedenástim, jedna lopta.”

Foto: twitter.com/TalkFCB