Dembélé má jedenásť dni nato, aby opustil Barcelonu

Katalánsky klub FC Barcelona ukončuje celú telenovelu ohľadne predĺženia zmluvy Ousmaneho Dembélého. Barcelona sa vyše niekoľkých mesiacoch snažila predĺžiť s hráčom zmluvu, ale žiaľ ponuka bola stále zo stola odmietnutá hráčom a jeho agentom. Ousmane Dembélé a jeho agent stále trvajú na svojom rozhodnutí, a to zvýšenie mzdy Dembélého.

Tréner prvého tímu FC Barcelona Xavi Hernandez na nasledujúci zápas proti Athleticu Bilbao vynechal hráča a na tlačovej konferencii jasne zdôraznil, že ak nedôjde k obnoveniu zmluvy, existuje len jedna cesta: okamžitý odchod Francúzskeho hráča. Tréner taktiež zdôraznil, že Barcelona ho nemieni nechať na tribúne až do júna a, že jediným riešením je odchod, z ktorého budú mať prospech všetky strany. K tejto udalosti sa vyjadril aj generálny manažér Barcelony Mateu Alemany: “Chápeme, že po celom tomto procese sa hráč rozhodol nepokračovať a my chceme hráčov oddaných Barcelone a kvôli nemu, aj kvôli klubu musí, čo najskôr odísť.”

Klub aktuálne hľadá vhodný klub pre Ousmaného Dembélého. Uvidíme či sa to Barcelone podarí, keďže ma na prestup už len 11 dní a navyše požiadavky Dembélého sú priveľké. V prípade, že sa Barcelone nepodarí tento prestup zrealizovať, je ochotná hráčovi dať výpoveď.

FC Barcelona dala jasne najavo, že jej vôľou nie je mať hráča, ktorý sa nezúčastňuje na budúcnosti klubu. Xavi vždy zisťoval záujem Dembélého a vždy zistil, že Dembélé nemá v úmysle opustiť klub Barcelony, ale nakoniec fakty sú úplne iné.

Zdroj: sport.es
Foto: as.com