Dembélé údajne odmietol ponuku Barcelony, odíde kvôli peniazom do Newcastlu alebo PSG?

24-ročný Francúz Ousmane Dembélé môže naozaj opustiť klub úplne zadarmo. Katalánsky klub mu v novej zmluve údajne ponúkol nízky plat, a to je hlavným dôvodom na prestup. O hráča sa zaujíma výrazne Newcastle a Francúzsky tím PSG. Peniaze zrejme hrajú hlavnú rolu, tak ako v prípade prestupu Neymara do PSG, len aby to chlapec ešte neľutoval.

Ousmane Dembéle má s Barcelonou platnú zmluvu len do konca tejto sezóny a aktuálne nie je spokojný s platom, ktorý mu Barcelona ponúkla v novej zmluve. V posledných týždňoch sa o Ousmana Dembélého začínali zaujímať rôzne kluby. Jedným z nich je Anglický klub Newcastle, o ktorom veľmi dobre vieme, že si za hráča vie zaplatiť.

Zdá sa, že Newcastle je tím, ktorý sa najviac zaujíma o Francúza. Klub potrebuje nových, vynikajúcich hráčov na rozbehnutie nového projektu. Niektorí hovoria, že Newcastle ponúkol Dembélému plat 15 miliónov eur, ku ktorému by sa pridal ešte bonus pri podpise vo výške ďalších 15 miliónov eur. Katalánsky športový novinár Josep Maria Casanovas dokonca spomínal o bonuse vo výške 20 miliónov eur za podpis zmluvy so zahraničným klubom. Taktiež tvrdí, že Dembélé sa jednoducho chce vydať po stopách Kyliana Mbappého, teda zarobiť, čo najviac peňazí.

Ousmane Dembélé je spokojný s ponukou z Newcastlu. Klub sa najskôr musí zachrániť v Priemer League a okrem toho ma Anglický klub problém pri finalizácii prvých zmlúv. Nikto z hráčov nie je stopercentne presvedčený o projekte, ktorý sa v skutočnosti môže začať nečakaným vypadnutím z Ligy.

Ďalším záujemcom o Dembélého môže byť Francúzsky tím PSG. Nasser Al-Khelaifi už údajne začína odpisovať Kyliana Mbappého, ktorý naďalej odmieta prijať ponuku na jeho obnovenie aktuálnej zmluvy. Prezident PSG ma na obzore práve Ousmaneho Dembélého, pretože možnosť podpísať zmluvu s Francúzskym hráčom tejto kvality bez toho, aby zaplatil za prestup, je mimoriadne výhodná perspektíva. Ousmane Dembélé by mohol hrať po boku Messiho a Neymara, zarábať viac peňazí a navyše by sa vrátil k svojej vlasti.

Foto: twitter.com/Daily Record Sport