Ernesto Valverde: Teší nás, že najmladší strelec histórie Ligy Majstrov hrá za nás

Zdieľať:

Zápas
“Museli sme si dávať veľký pozor na útočníkov súpera, ktorí sú veľmi silní. Sme spokojný, pretože išlo o náročný zápas. Inter hral o všetko a naši hráči výborne reagovali. Niekoľko z nich debutovalo v Lige Majstrov.”

Ansu Fati a Carles Pérez
“Obaja sa k prvému tímu pripojili v tejto sezóne. Sú mladí, v prípade Ansu veľmi mladí a tento zápas bol veľmi ťažký, preto Fati začal na lavičke. Inter má skúsených obrancov, ktorí neinkasujú veľa gólov, ale Carles vie vystreliť, robí to s ľahkosťou. Ansu je strelec a, hoci od istého času má menšie problémy, streliť gól. Teší nás, že najmladší strelec histórie Ligy Majstrov hrá za nás. Okrem toho máme radosť z toho, že sme vyhrali vďaka dvom odchovancom.”

Neto
“Chcel som, aby hral, pretože vidím, ako dennodenne trénuje. Vieme, že je skvelým brankárom. Marc je v neuveriteľnej forme, máme dvoch veľmi dobrých brankárov. Ľudia chceli vidieť, ako sa predvedie Neto a my mu veríme, vieme, že je istý.”

Liga Majstrov
“V tejto súťaži nemôžeme mať nikdy horší deň. Musíte súťažiť na vysokej úrovni celých 90 minút. Za 5 alebo 10 minút môžete vypadnúť. Liverpool v uplynulej sezóne prehral v základnej skupine 3 zápasy, my ani jeden. Neskôr sme prehrali jeden zápas a Liverpool sa stal majstrom. Tu sa za chvíľku slabosti trestá. Treba sa tomu vyhnúť.”

Motivácia hráčov.
“Máme záväzok voči klubu a voči súťaží. Naši hráči to cítia. Tento zápas bol ťažký, mihli sme prehrať. Teší nás, že sme ukázali, že chceme vyhrať vždy a všade. A ani dnešok nebol výnimkou.”

Dobrá forma
Darí sa nám, radšej sa na to pozerám ako na niečo kontinuálne. Museli sme prejsť ťažkými časmi, aby sme sa sem dostali. Mali sme problémy, zraní útočníci, ktorý stratil formu. Skupinová fáza bola náročná, museli sme trpieť.”

Carles Alena
“Neprekvapil ma, je to skvelý hráč. Chcel by som mu dať viac minút, ale máme veľa záložníkov. Nasadzoval som iných, ale verím v neho. Myslím si, že je pre nás užitočný a bude aj v budúcnosti. O tom nepochybujem.”

Mladí hráči
“Boli v ťažkej situácií, všetko sa posudzuje z hľadiska výsledku. Aj tak je práca viditeľná. Je dôležité, aby mladí ľudia získali dôveru a boli si istý, že sa na ne môžeme spoľahnúť.”

El Clásico – strach zo sankcií ?
“Ideme veľmi ďaleko, verím a myslím si, že zápas sa uskutoční. Nech je to normálne. Ľudia budú môcť vyjadriť svoje názory a bude prítomná sloboda prejavu. Podľa môjho názoru sa stretnutie uskutoční, aj keď objavia nejaké ťažkosti. Je čas, aby sme hrali, čakáme od októbra.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarca.com

Peter
Sledujte ma