Ernesto Valverde vysvetlil, prečo nenasadil Busquetsa

Tréner FC Barcelony Ernesto Valverde po El Clásico odpovedal na otázky, ktoré dostal od novinárov.

Hodnotenie
“Bol to vyrovnaný zápas, každý tím mal svoje momenty. Real hral vysokým tlakom a týmto spôsobom vytváral nebezpečenstvo. Z tohto hľadiska sme trpeli. Napätie bolo vysoké, rozhodca ukázal množstvo kariet. Clásico je clásico.”

Vysoký presing
“Očakávali sme to, keď je súper silný a vyrovnaný na trávniku, sú to individuálne duely, s ktorými sa musí zaobchádzať. Niekedy sa nám to darilo a niekedy nie.”

Sergio Busquets
“Pred zápasom mal horúčku a vo všeobecnosti sa cítil zle, nič viac. Rozhodol som, že nebude hrať. Horúčka nebola vysoká, ale necítil sa dobre, a tak som ho radšej nenasadil od začiatku, aby som ho v mohol nasadiť neskôr ,ak by som ho potreboval.”

Koniec roku 2019
“Dokončili sme ho na rovnakej úrovni ako Real. Dnes sme hrali doma, takže naša povinnosť vyhrať bola o niečo viac. Chceli sme to dosiahnuť, ale normálne, že El Clásico je tak komplikované.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.barcablaugranes.com