ESPN: Franck Kessie a Christensen môžu klub opustiť zadarmo

Podľa ESP môže Franck Kessie a Andreas Christensen opustiť Katalánsky klub FC Barcelona úplne zadarmo. Dôvodom je to, že hráči na sobotňajší zápas proti Rayo Vallecano nie sú ešte stále zaregistrovaní. Joan Laporta pevne verí, že hráči budú zaregistrovaní včas.

Andreas Christensen a Franck Kessie sa do Barcelony pripojili na bezplatný prestup toto leto z Anglického klubu Chelsea a Milána. Do štartu španielskej La Ligy zostáva už len pár dni, no ani jeden z nich nebol prihlásení do La Ligy. ESPN tvrdí, že v prípade, ak hráči nebudú do zápasu proti Rayou Vallecano zaregistrovaní, môžu si aktivovať klauzulu, ktorá im umožní odísť zadarmo.

ESPN taktiež uvádza, že nič nenasvedčuje k tomu, aby spomínaní hráči opustili Camp Nou a navyše samotný prezident lubu Joan Laporta je v tejto veci pokojný a tvrdí, že všetkých sedem hráčov budú zaregistrovaní včas (Lewandowski, Raphina, Koundé, Roberto, Dembélé, Christensen, Kessie).

Podľa ESPN, klub stále nemá dostatok financií na registráciu všetkých nových hráčov a hráčov, ktorí podpísali nové zmluvy. Barcelona plánuje predať ďalších 24,5% podiel v Barca Studios a naďalej pokračovať v úpravách miezd, vrátane so Sergiom Busquetsom a Gerardom Piquém. Katalánsky klub taktiež dúfa, že predaj majetku klubu so sponzorskou zmluvou podpísanou so Spotify nakoniec zmierni mzdový strop.

Foto: fcbarcelona.com