ESPN: Tottenham ma v pláne si zapožičať Clémenta Lengleta

27-ročný obranca Clément Lenglet je jedným z mnohých kandidátov na odchod z Barcelony toto leto. Podľa zistených informácii Lenglet nie je v Xaviho plánoch a vedenie klubu zvažuje posilniť obranu hráčmi, ako je napríklad Julesa Koundé. Podľa denníka ESPN sa o služby Francúza najviac zaujíma Anglický klub Tottenham.

Už pred niekoľkými týždňami vyšli na povrch informácie, že Anglický klub Tottenham prejavil záujem o služby Clémenta Lengleta. Dnes denník ESPN uvádza, že Anglický klub už kontaktoval vedenie Barcelony, kde požiadali klub o hosťovanie hráča. Katalánsky klub FC Barcelona by najradšej hráča predala na trvalý prestup, aby si zlepšila svoju finančnú situáciu, no taktiež sa nebráni pôžičke, keďže práve vďaka tomuto hosťovaniu sa Barcelone môže znížiť rozpočet na mzdy pre hráčov.

Obranca Barcelony Clément Lenglet si nie je veľmi istý presunom na Ostrovy. Súčasný tréner Anglického klubu súrne hľadá posilu do obrany a práve, preto ma v úmysle sa s hráčom osobne stretnúť, aby ho presvedčil o svojom projekte. ESPN taktiež tvrdí, že Lengletov sen je ísť s Francúzskym národným tímom na Majstrovstvá sveta do Kataru. V prípade, že by sa rozhodol prestúpiť do Tottenhamu, značne by mu to mohlo pomôcť.

Foto: twitter.com/Barça Universal