FC Barcelona, Real Madrid a Juventus plánujú usporiadať priateľské zápasy v USA

Real Madrid, FC Barcelona a Juventus plánujú toto leto zorganizovať sériu priateľských zápasov v Spojených štátoch, informovali o tom zdroje ESPN.

Vyššie spomínané kluby, kontaktovali aj Taliansky klub AC Miláno, aby sa stal štvrtým tímom na turnaji.

Miesto konania zápasov ešte nie je známe, ale pravdepodobne sa budú zápasy odohrávať na západnom pobreží. Dokonca viaceré mesta by ocenili, aby sa zápas medzi Realom a Barcelonou tzv. El Clásicom odohralo vo viacerých mestách.

ESPN taktiež informuje, že Madrid, Barcelona a Juventus naďalej skúmajú, ako najviac vyťažiť zisk zo zápasov, aby vďaka ním mohli kompenzovať veľmi veľké straty, ktoré kluby zažili od vypuknutia pandémie COVID-19 v roku 2020.

Dávame do pozornosti, že FC Barcelona, Juventus Turín a Real Madrid sú naďalej zástancom projektu Európskej ligy, kde na druhej strane ďalších 9 tímov tento projekt odmietli zo stola vďaka reakcii fanúšikov ( Ath. Madrid, AC Miláno, Inter Miláno, Liverpool, Arsenal, Chelsea, Tottenham, Manchester United a Manchester City).

Zdroj: ESPN
Foto: marca.com