FOTO: Hráči Barcelony sa dnes objavili v Ciutat Esportiva

Zdieľať:

Hráči prvého tímu FC Barcelona dnes prvýkrát po takmer dvoch mesiacoch pricestovali do Ciutat Esportiva. Jasným dôvodom bolo testovanie na koronavírus.

Hráči aj členovia trénerského štábu začali do tréningového centra postupne prichádzať od 9. hodiny ráno. Podrobili sa lekárksym testom, odobrala sa im vzorka krvi, zmerala teplota, EKG, čo bolo odporúčané vzhľadom na tak dlhý pobyt v domácom prostredí. Média informujú, že hráči sa v Ciutat Esportiva zdržali približne 20 minút, no Lionel Messi a Luis Suarez v tréningovom centre strávili až 45 minút. Zrejme to bolo spôsobené dodatočnými vyšetreniami, ktoré Uruguajčan absolvoval v súvislosti so zranením kolena.

Cadena SER okrem toho priniesla informáciu, že testy dnes vynechal Ousmane Dembélé, ktorý nie je zaregistrovaný v La Lige pre túto sezónu. Na miesto neho je na súpiske Martín Braithwaite. Pokiaľ sa 22- ročný mladík stihne dať zdravotne do poriadku, môže si ešte zahrať Ligu Majstrov.

Každý jeden futbalista sa vrátil domov s biologicky odbúrateľnou taškou, v ktorej si odniesli oblečenie na prvý tréning. Hráči musia prísť do Ciutat Esportiva už oblečení. Tréning sa bude konať pravdepodobne už v piatok, aj keď ešte nie je nič isté. Trénovať môžu len hráči, ktorí budú mať negatívny výsledok testu. Prvá fáza tréningov potrvá minimálne jeden týždeň. Madridský denník AS píše, že dnes sa otestuje približne 2000 hráčov Primera a Segunda Division a očakáva sa pozitívny výsledok asi u 30. z nich. Tieto osoby čaká karanténa. Testy sa zopakujú na budúci týždeň a na každého hráča čakajú 4 testy v priebehu 30 dní.

zdroj www.fcbarca.com, as.com, mundodeportivo.com
foto mundodeportivo.com

Peter
Sledujte ma