Frenkie de Jong: Chcel som dokázať, že som lepší, ako ostatní

25-ročný Holandský reprezentant Frenkie de Jong poskytol rozhovor pre De Telegraaf.

Stredopoliar Frenkie de Jong počas nedávneho prestupového obdobia bol zrejme najviac sledujúcim hráčom, ktorý mal klub opustiť. O jeho prácu malo záujem mnoho klubov, ako napríklad Manchester United a Chelsea. Práve vďaka tomuto sa viacero fanúšikov Barcelony obávalo, že Frenkie de Jong napokon prestúpy do Premier League. Nuž Holanďan vďaka svojej vôle zostal na Camp Nou.

Boj o miesto v zostave
“Veľmi som chcel dokázať, že som lepší, ako ostatní a že si miesto v základnej jedenástke zaslúžim. Vzhľadom na situáciu, v ktorej som bol, som vedel, že na začiatku sezóny budem hrať o niečo menej ako doteraz. Pravidelne som dostával minúty, občas som prišiel a zahral si.”

Aktuálna situácia
“Myslím si, že klub je teraz opäť na vzostupe, začal sa rozvíjať. Keď hrám, je to skvelé. Je perfektný aj z hľadiska života. Vidím sa v Barcelone a dúfam, že v klube strávim ďalších 8 až 10 rokov.”

Únik zmluvy s Barcou
“Určité noviny zverejnili informácie o mojej zmluve. Neprezradil som to ja, bola tu len jedna strana, ktorá mala zmluvu taktiež. Takže to muselo prísť z klubu a pomyslíte si: že to nie je nevyhnutné. A zrazu sa ozvalo pobúrenie, či je moja zmluva platná, pretože predchádzajúci prezident Bartomeu ju už nemohol dokončiť. Hnevalo ma, že to urobil klub, ale nemal som na to vplyv.”

Vzťah s Xavim
“Tréner nechal otvorenú možnosť môjho odchodu, ale Xavimu to naozaj nevyčítam. Nikdy som nemal pocit, že by bol pri mne. Myslím si, že bolo pre neho ťažké o tom hovoriť.”

Zdroj: fcbarca.com, sport.es
Foto: twitter.com/DaveOCKOP