Frenkie de Jong: Ľudia strašne preháňajú, stále máme šancu

Záložník Frenkie de Jong sa pred média vyjadril, že aktuálna situácia Barcelony je podľa neho prehnaná.

“Veľmi sa to preháňa, nie sme v kríze. Očakávam od seba viac, to je pravda, ale nie som typ hráča, ktorý strelí 30 gólov za sezónu. Nepoznám stredopoliara, ktorý by to dokázal. Nemyslím si, že moju sezónu by mali hodnotiť z hľadiska gólov a asistencií. Mal by som na seba prevziať väčšiu zodpovednosť za hru. Počet gólov a asistencií by mohol byť taktiež väčší.”

“V zápase proti Benfice nastal moment, kde som prihral Luukovi, hoci som sám mohol vystreliť. Pri prihrávke do strany, bola šanca na gól vyššia. Urobil by som to opäť. Ak by to tam padlo, nikto by nepovedal, že by som mohol vystreliť sám. V inej akcii som hlavičkoval dozadu hľadajúc strelca, no v tomto prípade som sa mohol zachovať lepšie a mohol som streliť gól, to je pravda.”

“Kritika je niekedy prehnaná. Nie som vo svojej životnej forme, ale ani nehrám zle. Po zápase proti Benfice som prečítal kritiku na moju hru. Ak prehrávate 0:3, nikdy nemôžete povedať, že vám to išlo dobre, ale taký výsledok automaticky neznamená, že som hral veľmi zle. Takáto kritika je často postavená na zlých výsledkoch. Výsledky sú zlé to sa nedá ignorovať. Zlé pocity v klube sú viditeľné. Som sklamaný, ale nemám depresie.”

“Je dobre, že teraz je prestávka. Po návrate sa môžeme vrátiť do normálu. Ľudia preháňajú, keď hovoria, že sezóna je už stratená. Nemáme až o toľko bodov menej ako Real či Atlético. Pred nami je 30 zápasov. V Lige majstrov sme začali veľmi zle, ale stále máme šancu postúpiť. Máme veľmi dobrý tím, najmä, keď sa vrátia hráči po zranení. Ľudia strašne preháňajú. Stále máme šancu. Ronald Koeman je pod veľkým tlakom, každý to vidí.”

Foto sport.es