Frenkie de Jong: Zmena trénera nie je riešením

Frenkie de Jong sa po včerajšej prehre na štadióne Estádio da Luz postavil pred média. Zároveň to bol pre holanďana 100. zápas v drese blaugranas.

Čo sa stalo v dnešnom zápase?
“Nachádzame sa vo veľmi ťažkej situácií. Súper skóroval veľmi rýchlo, čo vždy zápas komplikuje. V prvom polčase sme nehrali dobre, vytvárali sme si situácie, ale nevyužili sme ich. V druhom polčase súper využil to, že sa nám nedarilo.

Čo spôsobilo takýto vývoj zápasu?
“Myslím si, že sme vyšli koncentrovaní na tento zápas, ale na začiatku sme nemali šťastie. Nemali by sme dostávať gól, tak rýchlo.”

Táto porážka prináša Barcelone bližšie a bližšie vypadnutie z Ligy Majstrov.
“Zostáva nám ešte niekoľko zápasov, a ak ich vyhráme, budeme mať šancu pokračovať v hre. Stále verím, že sa dostaneme zo skupiny.”

Ako môžete vyriešiť problémy?
“Musíme spolupracovať spoločne, prekonať túto krízu, pretože z takýchto problémov môže vyjsť len tvrdá práca a jednota.”

Pomohlo by tímu prepustenie Ronalda Koemana?
“Nechcem sa k tomuto vyjadrovať, to nieje otázka pre mňa. Nemyslím si, že zmena trénera niečo vyrieši.”

Situácie v tíme sa stala ťažkou.
“Je pravda, že sme prehrali ďalší zápas a nedali sme gól. Ocitli sme sa v komplikovanej situácií. Musíme to prežiť a ísť ďalej. Snažíme sa, tvrdo pracujeme na tréningoch a počas zápasov dávame zo seba maximum, ale tento večer pre nás nebol dobrý, to je zrejme.”

Foto: twitter.com/AFC AJAX