FUZZY: Odpovedá na vaše otázky

Prednedávnom sme Vám poskytli príspevok v ktorom ste sa mohli pýtať otázky na FUZZYHO. Pozrite si jeho odpovede a ešte raz ďakujeme Vám a Fuzzymu, ktorý si našiel na Vás čas.

1. Čo vravíš na súčasne vedenie a hospodárenie s rozpočtom?
Zle. Celková prestupová politika je zlá, mali by sme sa aspoň trošku inšpirovať od Realu. Často kupujeme hráčov za najviac (niekedy to vyjde, napr. Suárez) a potom predávame až keď majú takmer nulovú hodnotu. Alebo prestupy typu Deulofeu, Mina atď. A veľakrát púšťame talenty, túto sezónu obzvlášť aj keď máme výkupnú klauzulu, ale neviem si vysvetliť napr. predaj Todiba, teraz by sa nám riadne zišiel.”

2. Myslíš že vyhrá Barca LM?
Realisticky myslím, že nie. Ale v srdci verím, že áno napriek všetkým zraneniam a napriek tomu, že si ešte len hráči zvykajú na Setiéna… Otázka 3.: Aktuálna situácia? ”

3. Kde je podľa teba chyba a názor na prestupové obdobie?
Zlá – vo vedení je chyba podľa mňa. Ako som už na jednu otázku odpovedal s tými prestupmi, tak je to problém, unikajú nám talenty pomedzi prsty a niekedy ani nedostanú šancu sa presadiť.

4. Kto je podľa neho lepší Fati alebo Dembele?
Dembélé, aj keď Fati má potenciál byť tiež veľmi dobrým. Len ešte nemal šancu to moc ukázať kvôli zraneniam.”

5. Ako dlho fandíš Barcelone?
” Od sezóny 13/14, nikto ma k tomu nepriviedol, len som zapol náhodný kanál a videl zápas medzi Barcou a Realom. Od vtedy som si to nejako obľúbil a začal sa zaujímať o Barcu viac. “

6. Čo si myslíš o možnom odchode Messiho?
” Neodíde podľa mňa. Max ku koncu kariéry do Argentíny, ale skôr mám pocit, že tu zostane navždy. V nedávnom interview vravel, že je tu spokojný aj s rodinou, takže asi už aj to je pre neho veľký faktor. ”

7. Myslíš si, že je Neto spoľahlivá dvojka?
” Nie je sa na čo sťažovať, ako u Cillessena. Je to brankár, ktorý by vo veľa tímoch bol jednotkou, takže super, len aby čím skôr neodišiel… ”

8. Má Pistolero stále na Barcelonu?
” Určite. Aj keď by bolo možno múdrejšie z biznisového hľadiska ho už predať, lebo o 1-2 roky už bude mať snáď nulovú hodnotu. “

9. Puyol alebo Xavi?
” To sa nedá vybrať… Puyol bol väčšia osobnosť, Xavi zas videl veci, ktoré iní nie na ihrisku. Ale keby si musím napr. vybrať jedného do svojho tímu, tak asi Puyol.”

10. Chcel by si späť Pepa?
” Určite by som ho uvítal, ale keď už prišiel ten Setién, tak nie hneď teraz.”

11. Myslíš si že je Setién ten pravý tréner?
” Verím tomu. Plno podporuje Cruyffovu filozofiu a podľa mňa najlepšie chápe čo chceme hrať (narozdiel od Valverdeho napr., tam sa to podľa mňa vytrácalo). “

12. Má Ousmane na to aby naplnil svoj talent?
” Určite má. Len dúfajme, že bude môcť ho ukázať na ihrisku… “

13. otázka: Názor na možný prestup Ivana?
” Ja som bol za jeho prestup už rok dozadu, takže čím skôr tým lepšie podľa mňa. Bol super hráč (aj je), ale myslím si, že nám okrem Messiho chýba kreativita a potrebujeme hráčov typu Arthur/De Jong (Iniesta/Xavi). Inde by určite bol platný, ale u nás si myslím, že nemá čo už ponúknuť. Solidný hráč, ktorý neurobí nič naviac, nemá tendenciu riskovať a tvoriť fascinujúce šance. Last question: Názor na výnimku pre kúpu Braithwaita? Odpoveď: Je to pravidlo, takže nič s tým nespravíme. Aj keď je to pre Leganes dosť nefér podľa mňa… Ale zas keby im umožnili niekoho kúpiť, tak potom by chýbal niekto iný niekomu inému a takto do nekonečna… “

zdroj www.klubfcbarcelona.sk
foto www.klubfcbarcelona.sk