García: Fanúšikovia si takýto zápas zaslúžili

Obranca Éric García poskytol krátky rozhovor po zápase proti Levante.

Dnes si odohral veľmi dobrý zápas a strávil si 90 minút na ihrisku.
Ako hodnotíš toto stretnutie?
“Fanúšikovia si takýto zápas zaslúžili. V posledných týždňoch sa nám veľmi nedarilo, ale fanúšikovia nás neustále podporovali. Proti Levante sme museli vyhrať. Vytvorili sme si veľa príležitosti a mohli sme to ukončiť skôr, ale samozrejme sme radi, pretože sú to dôležité tri body. Teraz sa sústredíme na Ligu Majstrov.”

Je táto výhra dôležitá aj vzhľadom k tomu, že Real Madrid a Atlético body stratili?
“Áno, je to dôležité. Musíme sa, ale sústrediť na naše výsledky. Vieme, kde sa musíme zlepšiť a pracujeme na tom. Musíme povyhrávať nasledujúce zápasy a udržať sa vo forme, potom to bude v poriadku.”

Ansu Fati sa vrátil po dlhých mesiacoch a hneď strelil gól. Čo na to hovoríš?
“Ansu je môj kamarát a som veľmi rád, že sa vrátil v takomto štýle. Ak sme spolu hrali za Cadete, tak mal vážne zranenie a teraz sa mu niečo podobné stalo znovu. Tento gól si zaslúžil, má prirodzený talent a veľké schopnosti. Má jednoducho svoje kúzlo, vstreliť gól mu trvalo len 10. Minút. Podporujeme ho, pretože si to zaslúži.”

Čo bolo kľúčom víťazstva?
“Hrali sme veľmi koncentrovane, vyhrali sme všetky súboje. Niekedy sme hrali dobre, ale výsledok sa k tomuto neodrážal. Dnes sme rýchlo strelili dva góly a kontrolovali sme si priebeh hry.”

Foto: twitter.com/Faisal HQ