Gavi: Nemal som to šťastie hrať s Messim v Barcelone

18-ročný mladík Pablo Martín Paez Gavira prezývkou Gavi v súvislosti s preberaním trofeje Kopa pre najlepšieho mladého futbalistu sveta prezradil France Football niekoľko informácii o svojej prezývke, idoloch a o svojom prvom tlaku zo športu.

Gavi vysvetlil odkiaľ pochádza jeho prezývka
“Ľudia si myslia, že je to kvôli môjmu celému menu, Pablo Martín Paez Gavira. Ale to nie je pravda, v mojom prvom tíme boli dvaja hráči menom Pablo, takže aby sme sa vyhli chybám, tréner ma nazval Gavi.”

18-ročný mladík porozprával aj o svojich začiatkoch v Katalánskom klube FC Barcelona
“Mal som trochu obavy, lebo som nevedel, čo ma tu čaká. Rodičia ma však upokojili. Sprevádzali ma od mojich 10-11 rokov. Zostali sme na Rambla. Hrať za Barcelonu bol môj sen.”

“Koeman mi dal šancu a vždy mu budem vďačný za to, čo ma naučil. Bohužiaľ, nemal som to šťastie hrať s Messim v Barcelone. Kedy som po prvýkrát pocítil tlak? Na San Siro pred zápasom proti Taliansku v semifinále Ligy národov. Bol som veľmi nervózny, triasli sa mi nohy, ale hneď po začiatku stretnutia som sa cítil pohodlne.” Taktiež sa priznal, že jeho detskými idolmi boli Andrés Iniesta a Isco.

Foto: sport.es