Gerard Piqué: Bol to veľmi vyrovnaný zápas

Po včerajšej prehre sa pred média postavil aj Gerard Piqué.

Čo si budete pamätať z dnešného zápasu?
“Bol to veľmi vyrovnaný zápas, bojovali sme ako rovnocenní hráči. Nakoniec sme nevyhrali, nie je to výsledok, ktorý sme očakávali. Poraziť Real Madrid vždy bolí. Ale už sme boli veľmi blízko k víťazstvu. Sme späť pri rovnocennom boji, teraz už nechýba len rozhodujúci úder.”

Dá sa dnes Barcelone niečo vyčítať?
“Chceli sme vyhrať. Hrali sme veľmi dobre, riskovali sme, dominovali sme. Real strelil rozhodujúci gól po protiútoku, ktorý sme nedokázali zastaviť. Ale som hrdý na tím. Myslím si, že týmto štýlom sa vrátime k víťazstvám a bojom o trofeje.”

Hrali ste dobre a riskovali ste, no práve v takýchto momentoch vám Real mohol ublížiť najviac.
“Podarilo sa nám dvakrát remizovať a viesť až do predĺženia. Hrali sme na rovnakej úrovni ako Real, ktorý je lídrom LaLigy a má veľmi dobrú formu. Myslím si, že sa môžeme vrátiť s vztýčenými hlavami. Chýba nám už len výhra. Ak budeme hrať tak ako dnes, sme si veľmi blízky.”

Dnes sa do hry vrátilo niekoľko dôležitých hráčov. Môže to byť bod zlomu?
“Rozhodne áno. Do tímu sa po zraneniach a koronavíruse vracajú viac hráčov. Napriek tomu mužstvo v poslednom čase bojovalo statočne. Návrat hráčov je skvelá správa, mínusom je dnešný neúspech.”

Foto: twitter.com/Barça Universal