Gerard Romero: Dembélé stále trvá na svojom rozhodnutí, nemieni si plat znížiť

Novinár Gerard Romero informoval, že Ousmane Dembélé nemieni predĺžiť zmluvu s Barcelonou za takýchto podmienok, ktoré klub predstavil. Francúz stále trvá na svojom rozhodnutí, nemieni si plat znížiť.

Na túto odpoveď Barcelona veľmi dlho čakala. Celá táto situácia sa čoraz viac komplikovala, ale zdá sa, že už je konečne rozhodnuté. Dembélé odmieta predĺžiť zmluvu s klubom najmä pre vysoké finančné nároky. Krídelník sa považuje za svetového hráča a podľa jeho názoru by mal byť za svoju prácu oveľa viac finančne ocenený. Podľa zistených informácii 24-ročný mladík očakáva približne 200 miliónov eur v hrubom na základe päťročného kontraktu. Vďaka tomuto Ousmane zarobí ročne okolo 40 miliónov eur v hrubom, teda približne 20 miliónov eur v čistom. Katalánsky klub FC Barcelona hráčovi určite nevyhovie a pochybuje, že sa nájde klub, ktorý by vyhovel jeho požiadavkám.

Podľa Romera Barcelona má v úmysle konať rýchlo. Ako prvé informuje Dembélého, že jeho požiadavky budú zo stola odmietnuté. Potom zníži klauzulu a oznámi hráčovi, že už nebude hrať za Barcelonu. Dá sa očakávať, že Katalánci podniknú množstvo krokov, aby Francúza predali. Nuž je tu ešte jedno „ale“. Ousmane Dembélé nechce opustiť Barcelonu teraz, ale až 30. júna. Čo znamená, že klub opusti zadarmo. Uvidíme, ako sa k tejto celej situácii postaví Xavi.

Foto: marca.com