Hráč Al-Sadd: Xavi je pripravený, aby trénoval Barcelonu

Záložník Al-Sadd Santi Cazorla bol hosťom programu EL Larguero v rádiu Cadena SER, kde porozprával o možnom príchode Xavi Hernándeza do Barcelony.  Santi Cazorla hovorí, že jeho tréner je pripravený na túto výzvu.

Pripravenosť
“Je zrejme, že Xavi je pripravený trénovať Barcelonu. Málokto pozná tento klub tak dobre ako on. Má jasnú futbalovú filozofiu. Chce držať loptu a kontrolovať zápas. Bude to robiť s každým mužstvom, ktoré trénuje. A práve Barcelona sa potrebuje vrátiť k svojmu hernému štýlu.”

Filozofia
“Xavi má rád dlhé držanie lopty, používa rozostavenie 4-3-3 alebo 3-4-3-. Pre neho je najdôležitejšie mať loptu na kopačke. Bez nej najčastejšie hráme presing v líniách. Tak ako Barcelona v najlepších rokoch, keď získavala loptu veľmi vysoko.”

Úroveň
“Moji katarskí spoluhráči veľmi dobre rozumejú Xaviho filozofii. Ľudia však niekedy neberú Xaviho vážne, pretože pracuje v Katare. Ale pozývam všetkých, aby si pozreli naše zápasy a presvedčili sa o našej úrovni.”

Budúcnosť
“V Katare sa mi žije veľmi dobre. Ak Xavi odíde, budem si musieť premyslieť či zostanem v Al-Sadd sám.”

Foto: twitter.com/Fabrizio Romano