Ronald Koeman: Hráči sú sklamaní, podobne ako každý fanúšik Barcelony

Tréner FC Barcelona Ronald Koeman na tlačovej konferencii po zdolaní El Clásica priznal, že jeho tím si zaslúži viac. Holanďan taktiež zdôraznil, že Barcelona mohla ísť do vedenia, no stal sa opak.

[Barça TV] Očakával Real Madrid s takýmto scenárom zápasu?
“Prvý polčas sme hrali dobre, kontrolovali sme hru a mali sme gólové príležitosti. Mohli sme sa ujať vedenia, ale bolo to práve naopak, pretože gól nám strelili oni. Real sa potom mohol brániť a my sme si nevytvorili dostatok príležitosti. Urobili sme, čo sme mohli. Som veľmi sklamaný z výsledku vzhľadom na spôsob, akým sme pracovali ako tím.”

[Marta Ramon, RAC1] Pred zápasom si povedal, že bude potrebné využívať šance. Ovplyvnilo to dnešný výsledok a odišiel Ansu Fati z ihriska z konkrétneho dôvodu?
“Zápasy medzi Barcelonou a Realom sú vždy na hrane. My sme sa snažili hrať náš futbal. Je to ťažké. O výsledku rozhodli detaily. Je to veľká škoda, že sme sa nemohli ujať vedenia . Ansu tvrdo pracoval, aby pomohol tímu. Mal možnosť streliť gól, ale Real dobre bránil a bolo to ťažké vytvoriť si dobrú šancu.”

[Alfredo Martínez, Onda Cero] Je to viac ako len strata troch bodov?
“Je to Barcelona, takže neúspech v El Clásicu znamená niečo viac. Rozumieme tomu, ale teraz nie je čas na to, aby sme stratili motiváciu. V stredu máme ďalší zápas. Sezóna je dlhá a stane sa ešte veľa vecí. Musíme sa zlepšiť a vyhrávať, aby sme stiahli náskok súperov. Dnes môžeme byť smutní, ale od zajtra sa pripravujeme na stredajší zápas.”

[Adria Albets, Cadena SER] Pre Barcelonu je ťažké poraziť veľké kluby. Pre tento klub je to už normálne alebo si myslíš, že títo hráči môžu hrať ešte lepšie?
“Samozrejme, že to od seba musíme požadovať. Dnes sme ukázali, že nie sme slabší ako Real, ale miesto 1:0 bolo 0:1 pre nich a všetko sa zmenilo. Ukázali sme, že sa zlepšujeme a, že dokážeme bojovať vo veľkých zápasoch.”

[Helena Condis, Cadena COPE] V jednom momente sa Ansu zrazil s Alabom a chytil sa za koleno. Neskôr na to, ho vystriedal Aguero. Stalo sa niečo?
“Všetko je s ním v poriadku. Nie je to o kolene. Niečo ho trápilo, ale nemyslím si, že ide o niečo dôležité. Odohral 70 minút a v tomto momente je to pre neho veľa. Musel zísť z ihriska, aby si oddýchol a pripravil sa na stredu.”

[Ivan San Antonio, Sport] Ako vnímali hráči túto prehru?
“Hráči sú sklamaní, podobne ako každý fanúšik Barcelony. Bohužiaľ, taká je situácia. Je to normálna reakcia. Musíme pre analyzovať tento zápas a zistiť, čo sme urobili zle. Vďaka podpore z tribún sme dnes čelili Realu. Nie je však čas na ľútosť, pretože v stredu hráme zápas.”

[Mundo Deportivo] Myslíš si, že Real mohol streliť viac gólov?
“Mal dve šance. Myslím si, že v tak vyrovnaných zápasoch je veľmi dôležité streliť prvý gól. Im sa to podarilo a vďaka tomu mohli hrať svoju hru. Sú veľmi nebezpeční z protiútokov a ťažko ich kontrolovať. Chceli sme vyrovnať, takže sme im nechávali viac priestoru, preto mali viac šancí.”

[Borja Pardo, Sphera Sports] Barcelona zahrala oveľa viac centrov. Je to dobré alebo zlé znamenie?
“Často sme boli pri lopte, ale v útoku sa musíme skutočne zlepšiť. Chýba nám finálna prihrávka, posledný center. Na posledných 10 minút sme do zápasu poslali Luuka de Jonga a musím priznať, že sa mi veľmi nepáčil piskot. Nemá to dobrý vplyv ani na neho, ani na celé mužstvo. Je to jeho úloha. Keď zostáva málo času a prehrávate, pošlete takého hráča. Je to člen tímu a potrebuje podporu.”

[Radio Nacional] Rozumieš frustráciu fanúšikov, že mužstvo nedokáže vyhrávať veľké zápasy?
“Áno.”

[Josep Soldado, TV3] Súhlasíš s tým, že mužstvo je v prestavbe?
“Som s hráčmi. Všetci tvrdo pracujeme. Toto je téma pre Vás.”

[Barca Live] Myslíš si, že to bolo ľahké víťazstvo Realu?
Myslím si, že zápas bol na vysokej úrovni. Odohrali sme dobrý prvý polčas a zaslúžili sme si streliť gól. Real sa dobre bránil a my sme nemali priveľa šancí na vyrovnanie. Musíme to akceptovať a riskovať. Vieme, že Real hrá veľmi dobre na protiútoky. Myslím si, že mužstvo odviedlo svoju prácu. Nie aký výsledok sme chceli, ale musíme ísť ďalej.

Foto: sport.es