Iniesta a depresia: Túžil som, aby prišla noc, aby som si mohol zobrať tabletky a odpočívať

Bývalý hráč Katalánskeho klubu Andrés Iniesta bol hosťom podcastu “The Wild Project”. V podcaste zaspomínal o svojej depresii…

Nie je to po prvý krát, čo o tom hovorí, ale Iniesta sa vrátil a zaspomínal si v podcaste “The Wild Project” od YouTubera Jordiho Wilda na jeden s najviac kompikovanejších momentov, ktorý mal zvládnuť, depresia a úzkosť.

Hráč Vissel Kobe vysvetľuje motívy prečo sa rozhodol o tom hovoriť. Aby zvýšil povedomie, aby pomohol v tom, čom môže. Ak príde niekto známi, ktorý má všetko, všetky peniaze na svete, všetky najlepšie veci, najlepšie auta, hovoria ty kokos, toto sa môže stať každému. Nikoho nezaujímajú materiálne veci. Jediným dôvodom, aby som to vysvetlil… Je to úplne prirodzené, každý na tomto svete prechádza nejakými fázami, z ktorých sa nikdy nezotavíme,” hovorí bývalí kapitán Katalánskeho klubu FC Barcelona Andrés Iniesta.

Niečo nefunguje
Iniesta hovorí o živote, aké boli časy vtedy. “Nemal som radosť ani energiu, akú by človek na život potreboval. Začínaš sa cítiť zle, robia ti testy, ktoré vychádzajú dobre, ale ty vie, že niečo nefunguje. Ak vstupuješ do svojho vnútra a vidíš všetko čierne. Túžil som po tom, aby prišla noc, aby som si mohol zobrať tabletky a odpočívať. Toto bol ten najlepší pôžitok”, spomínal v “The Wild Project”.

“Bol som vo svojom dome so svojou priateľkou, už terajšou ženou a sedili sme na kresle, ale pôsobilo to akokeby tam miesto mňa sedel vankúš. Alebo som bol so svojimi rodičmi a bolo to presne to isté. Nebol som smutný, preto že sme neuspeli v zápase alebo, preto že ma opustila priateľka, alebo preto že som sa pohádal s kamarátom, alebo niečo iné. Kým to človek nezažije, tak to nemôže pochopiť,” pokračuje.

Iniesta sa začal takto cítiť zle po smrti svojho kamaráta Daniho Jarqueho
Iniesta, ako sám spomínal v ďalších príležitostiach, začal sa cítiť zle po náhlej smrti svojho kamaráta Daniho Jarqueho, ktorý zomrel v roku 2009 na infarkt. Teraz, keď som sa vyliečil s depresii, pokračujem so staraním sa o seba. Stále chodím na terapie, pretože potrebujem sa dať ešte do poriadku. Baví ma počúvať odborníkov, rozprávať o psychických problémoch a depresiách. Život vás časom naučí, že depresia a duševné choroby môžu postretnúť každého,” ukončil.

Zdroj: marca.com
Foto: marca.com