Joan Laporta: Takéto veci sa už nemôžu opakovať

Po včerajšej prehre sa pred média postavil aj prezident FC Barcelona Joan Laporta, ktorý sa zameral, aj na situáciu ohľadne predaja lístkov pre Nemeckých fanúšikov.

Ako hodnotíš tento zápas a, čo sa stalo na tribúne?
“Tentoraz sa nám nepodarilo vyhrať, zápas sme prehrali, boli sme vylúčení a musíme to akceptovať. Tieto veci sa vo futbale dejú. Sme sklamaní a nahnevaní z dôvodu zlyhania, ale musíme sa pohnúť vpred a bojovať o prvenstvo.”

“To, čo sa stalo na tribúnach, je veľmi znepokojujúce. Škoda toho, čo sme videli, takéto veci sa už nemôžu opakovať. Máme veľké množstvo informácii o tejto téme, potrebujeme čas na ich spracovanie a prijatie vhodných opatrení. To, čo sa stalo, bolo poburujúce a trápne.”

Čo môže Barcelona urobiť v týchto situáciách?
“V tejto konkrétnej situácii sme tomu nemohli zabrániť. Teraz však budeme musieť byť oveľa prísnejší a nedopustiť, aby sa takéto situácie opakovali. Ale dovoľte mi, aby som nebol konkrétny, pretože musíme zbierať a vyhodnocovať všetky informácie z oblasti predaja lístkov a bezpečnosti. Všetko nasvedčuje tomu, že nastali nežiadúce situácie. Budeme konať a vysvetlíme prečo sa to tak stalo. Ako Barcelonista sa hanbím za to, čo som videl. Je mi veľmi ľúto, čo sa stalo, je to škoda.”

Xaviho prekvapilo, čo sa stalo, mohlo to ovplyvniť aj hráčov?
“Zasiahlo nás to všetkých, je to nezvyčajná situácia. Musíme si to vyjasniť, aby sa to už nikdy nezopakovalo, je to vážna správa.”

V pondelok ďalší ligový zápas
“Áno, musíme ísť ďalej, stretneme sa s Cádizom. Prosím fanúšikov, aby prišli na štadión a podporili tím.”

Foto: sport.es