Jordi Alba: Barcelona navždy ostane Barcelonou

Po včerajšej výhre sa pred média Movistar postavil ľavý obranca Jordi Alba.

Bol to Váš najlepší zápas sezóny?
“Myslím si, že sme odohrali krásny zápas. Máme veľmi dobré prihrávky. Naša hra vyzerá tak, ako musí vyzerať. Pri výsledku 1:4 sme sa príliš rozptýlili, ale s výsledkom aj s postupom sme spokojní.”

Ukázali ste, že ste nebezpečný v protiútokoch.
“Máme hráčov, ktorí vedia veľmi dobre udržať loptu aj takých, ktorí sú veľmi rýchli. Treba to využiť. Myslím si, že sme zahrali ten zápas najlepším spôsobom. Góly nás samozrejme tešia. Preberali sme veľa lôpt na polovici Neapolu a vytvárali sme si príležitosti.”

Čo hovoríš o vašej aktuálnej forme? Podarí sa Vám ju udržať?
“Vo futbale sú často potrebné práve takéto pasy, musíme ich využiť. Dnes sme vyhrali nad rivalom, a to v Európe nie je jednoduché.”

Strelili ste Neapolu 4 góly, jeden z nich si strelil ty.
“Áno, to boli veľmi pekné góly. Najdôležitejšie je, že lopta padla do siete, vďaka čomu si viac veríme.”

Najlepšia verzia Barcelony sa opäť vrátila.
“Barcelona navždy ostane Barcelonou rovnako v zlých ako aj v dobrých momentoch. Prešli sme si ťažkými chvíľami a som si istý, že ten čas už je za nami. Treba byť jednotní. Tešíme sa a nevieme sa dočkať nasledujúcich zápasov.”

Ty si sa taktiež zdal byť vo veľmi dobrej forme.
“Všetci sme prechádzali cez horšie a lepšie momenty. Od niekoľkých týždňov sa už cítime veľmi dobre fyzicky aj psychicky. Treba to udržať, ak strieľam góly a asistujem to je výborne, ale najdôležitejšie je pomôcť tímu.”

Foto: twitter.com/Barça Universal